info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Etkili Zayıflama Yöntemleri

Etkili zayıflama yöntemleri ile yaz aylarında kilo vererek daha fit görünebilirsiniz. Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte hızlı kilo verme telaşı oluştu zayıflama konusunda yanlış tam olarak burada başlıyor. Kışın yavaş yavaş alınan kiloların bir anda verilmesi oldukça sağlıksız ve ciddi rahatsızlıklara neden olacak bir uygulama olacaktır.

Etkili Zayıflama Yöntemleri

Etkili zayıflama yöntemleri ile uyguladığınız diyete yardımcı olarak daha sağlıklı ve kalıcı kilo vermenizi sağlayacaktır. Etkili zayıflama yöntemleri ile kısa sürede zayıflayarak yaza istediğiniz beden ölçüleri ile girebileceksiniz. Yazın zayıflayayım kış olsun bakarız mantığı ile devamlı kilo alıp vermeler kişinin metabolizmasını oldukça etkileyecek bir süre sonra kilo verme olayı zorlaşacaktır. Tek seferde kalıcı yavaş yavaş sağlıklı beslenerek kilo vermek en doğru zayıflama biçimidir.

Neden Kilo Alıyorum

Diyete başlamadan önce neden kilo aldığınızı bilmeniz zayıflamada daha etkili olmaktadır. Kilo almamızın en büyük nedeni yediğimiz yemekleri kendimizin hazırlamış olmaması örneğin kendimize güzel bir kahvaltı hazırlamaya vaktimiz olmadığından pastahane işi karbonhidratlar kilo almamızın en etkili nedenleri arasında. Kilo almamızın nedeni fazla veya sağlıksız beslenme ile olmayabilir de genetik faktörler, bazı hastalıklar, hormonlar neden olabilir. Doktora gidip yapılacak tahliller sonucu gerçek kilo alma sebebi öğrenilmeli ona göre uygun tedaviye başlanılmalı.

Kendi Zihninizi Hazırlayın

Zihin olarak kendinizi hazır hissetmeniz zayıflamanın en önemli kuralları arasında. Eğer zayıflamak istediğinizi kendinize kabullendirmeden diyete başlarsanız eğer o diyeti yarıda bırakma ihtimaliniz oldukça yüksek ihtimaldir. Zayıflamayı sağlıklı olmak için istemeniz işinizi daha kolaylaştıracaktır. Diyete başlamadan önce bir diyet defteri oluşturarak neden kilo vermek istediğinizi beslenme konusundaki yanlışlarınızı, listenizden tamamen çıkarmanız gereken besinlerin isimlerini vücudunuza yaptığı zararlı etkileri yazmanız motivasyonunuzu artırmaya yarayacak yöntemdir.

Diyet Listesinin Seçimi

Sizin için en etkili ve uygulanması en kolay listeyi diyetisyeniniz hazırlayacaktır. size özel olarak hazırlanmış bir liste ile diyet yapmak daha kolay olacaktır. Kendi kendinize farklı iletişim kanallarında popüler diyet adı altında yayınlanan listeleri seçmeniz diyet boyunca tek başınıza kalırsınız. Çünkü bu listeleri uygularken her hangi bir muhatap bulmanız mümkün değildir.

Kendinizi Ödüllendirin

Özellikle yeni diyet yapacak kişilerde oldukça etkili bir yöntemdir. Diyetin ileri ki dönemlerinde mesela 5 gününde istediğiniz bir öğünde sevdiğiniz bir yiyeceği yiyerek motivasyonunuzu artırmak için etkili olabilir. Daha sonraki günler oldukça kolay geçecektir. Ödül öğününüzde sevdiğiniz yiyeceği bir porsiyon veya bir adet olarak yemelisiniz.

Acele Etmeyin

Kilo vermek için ne kadar aceleci davranırsanız diyeti bırakma ihtimaliniz de artacaktır. Diyet yaparken oldukça sakin olmalısınız. Zayıflama konusunda ne kadar soğuk kanlı ve sabırlı olursanız kilo vermeniz o kadar sağlıklı ve kolay olacaktır. Aç olmadığınız halde sevdiğiniz yiyecekleri canınız çekiyorsa büyük ihtimalle nedeni stres olabilir.

Diyet yaparken etkili bir zayıflama için bol bol su için. Zayıflamak için spor salonuna gitmek şart değil yürüyüş egzersizleri de sizin zayıflama işinizi kolaylaştıracaktır.  Evde uğraşabileceğiniz bir hobi edinin bununla ilgilenirken diyetle ilgili her şey aklınızdan geçip gidecektir.

evde ek iş