info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Gece Karnınız Acıkınca Bunları Yiyebilirsiniz

Gece Karnınız Acıkınca Bunları Yiyebilirsiniz!

Gece acıkıyorsunuz ama diyetinizi bozmak istemiyorsanız sizlere sunacak olduğumuz yiyecekler ile hem kilo almamış hem de karnınız doymuş olacaksınız. Bu öneriler sayesinde diyetiniz de bozulmayacak.

Tarçınlı muz dilimleri: Hem karnınız acıktı hem de tatlı yeme isteğiniz geldiyse, bir muzu dilimleyin ve üzerlerine tarçın serptikten sonra fırınlayın. Bu tarifle hem karnınız doymuş, hem de tatlı yeme isteğiniz bastırılmış olur.

Tarçınlı süt: Tarçınlı süt hem tok tutar hem de rahat uyumanızı sağlamaktadır. Bu yöntem ayda 4 kilo daha fazla vermenizi de sağlıyor. Uyumadan önce bir bardak ılık sütünüze yarım tatlı kaşığı tarçın ekleyip gönül rahatlığı ile içebilirsiniz.

Haşlama tavukgöğsü: Gece karnınız acıktığında bir avuç içi kadar tavukgöğsü yiyebilirsiniz. Lakin yağ oranının düşük olmasına dikkat etmelisiniz. Tavuğun but ve kanat kısımlarının yağ oranları yüksektir. Bu yüzden göğüs kısmı daha doğru bir seçim olacaktır.

Zencefilli yoğurt: Zencefilli yoğurtta aynı tarçınlı süt gibi tok tutmaktadır. Ama zencefilli yoğurdun bir diğer özelliği de basen ve göbek bölgesindeki yağları eritmesidir. Bir kase yoğurda zencefil ekleyip yiyebilirsiniz. Lakin zencefiliniz yoksa nane ve zerdeçal da sizin için bir tercih olabilir.

Lor peyniri: Gece uyumadan 2-3 kaşık lor peyniri yiyebilirsiniz. Eğer arzu ederseniz dereotu, maydanoz gibi yeşillikler de ekleyebilirsiniz. Hem tok olursunuz hem de yağ yakarsınız.

Tarçınlı elma: Bu atıştırmalık hem tatlı isteğinizi yatıştırır hem de tok olmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda elma da bulunan pektin kilo vermenizi kolaylaştırır. Tarçın da gece boyu kan şekerinizi dengede tutulmasını sağlar.

Sütlü yulaf ezmesi: Bağırsaklarınızın çalışmasını,  gece rahat uyumanızı sağlayan yulaf ezmesi yaklaşık 200-210 kaloridir. Ancak dikkat etmeniz gereken yulaf ezmesinin tamamen doğal olmasıdır. Diğer maddelerle karışımlı yulaf ezmelerinde bulunan glikoz kilo vermenizi engelleyebilir.

Mutlaka su içmelisiniz: Beynimiz çoğu zaman açlık ile susuzluğu karıştırır. Yemek yemek yerine önce bir iki bardak su için, açlığınız muhtemelen geçmiş olacaktır. Ancak hala aç hissedersiz tavsiye ettiğimiz yiyeceklerden tüketmelisiniz.

Diyet yapanların en önem verdikleri saat 19.00 ve 20.00’ dan sonra bir şey yememektir. Gün boyu çalışan insanlar 18.00 – 19.00’ da yemeklerini yedikleri için 5-6 saat sonra acıkmaktadırlar. Bu durum olduğunda yukarıdaki yiyeceklerden rahatlıkla tüketebilir ve uyuyabilirsiniz.

evde ek iş