info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Göbek eriten diyet listesi

Göbek Eriyen Diyet

Bazı insanlar beden ölçüleri konusunda çok takıntılıdır. En hassas olunan yerlerin başında da göbek bölgesi gelmektedir. Ayva göbek diye tabir edilen göbekle alakalı bazı olumlu görüşler olsa da insanlar diyet yaparak göbeklerini eritmenin hayalini kurar. Göbek eriten diyetler hem kadınlar hem de erkekler  için bir umut ışığıdır. Fakat bölgesel zayıflama en etkili yöntemin egzersiz olduğu unutulmamalıdır.

Peki, göbek eritmek için tüketilmesi gereken besinleri biliyor musunuz?

Yulaf:

Yulaf kan şekerini düşürür. Sabah kahvaltısı için harika bir seçenektir. İçeriğinde yüksek oranda lif bulunur. Midede şişer ve saatlerce tokluk hissi verir. Buna rağmen yulafın her damak zevkine hitap etmediği de bir yadsınamaz bir gerçektir. Eğer yemekte zorlanılırsa elma vb. şeker oranı düşük mevsim meyveleri öğünleri renklendirebilir.

Badem, ceviz ve fındık:

Badem, ceviz ve fındık vb. kuru yemişler, karın bölgesini incelterek ve doygunluk hissi yaratır. Ara öğünlerde avuç içi kadar yenilirse hem açlık krizi önlenir hem de aşırı kalori almanın önüne geçilir.

Zeytinyağı:

Diyette bile olunsa herkesin bir miktar yağa ihtiyacı olduğu gerçektir. Zeytinyağı gibi sağlıklı besinler, kolesterolü kontrol altında tuttuğu gibi tokluk hissi verir. Açlık krizlerinin önüne geçer. Zeytinyağı ayrıca anne sütüne en yakın içeceklerden birisidir. Sağlık yönünden mutlaka tavsiye edilmelidir.

Baklagiller:

Baklagiller; oldukça düşük kaloriye sahiptir. Yüksek protein ve lif değerleri ile zayıflamayı kolay hale getirirler. Haftada bir kez tüketildiğinde, vücudunuza zararlı doymuş yağlar yerini yüksek oranda life bırakır.

Tam tahıllı gıdalar:

Sağlıklı karbonhidratlar vücuda gereklidir. Makarna, pirinç, ekmek vb. karbonhidratlı gıdalar tüketmek istenildiğinde lif oranı yüksek, tam tahıllı olanlar seçilmelidir. Tokluk hissi yaratan bu tam tahıllılar açlık krizlerini önlemeye bire bir yardımcıdır. Alışveriş yapılırken üzerinde %100 tam tahıllı ürün yazılmasına dikkat edilmelidir.

Çilek, ahududu ve yabanmersini:

Çilek, ahududu ve yabanmersini gibi kırmızı meyvelerin ufak bir porsiyonunda bile bir hayli lif bulunmaktadır. Ancak bu meyvelerin, sıkılarak meyve suyu haline getirilmiş şeklinde oldukça fazla oranda şeker bulunur. Bu sebepledir ki meyve su olarak içmek yerine meyve olarak yemek daha sağlıklı olacaktır.

evde ek iş