info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Göbek eriten diyet

GÖBEĞİNİZİ ERİTMEK Mİ İSTİYORSUNUZ?

Kadın ya da erkek birçok kişi göbek yağlarını eritememekten yakınmaktadırlar. Göbek bölgesinde yer eden yağlar, yakılması en zor fazlalıklardandır. Bunun için göbek eriten diyet var mı diye soranların sayısı da bir hayli fazladır. Özellikle göbek eriten bir diyet değil ancak fazla yağları kolay yakmayı sağlayan bir takım formüller bulunmaktadır. En önemli formül sağlıklı besin almak ve spor yapmaktır. Yağlı, tuzlu, şekerli yiyeceklerden uzak durmayı başarabiliyor ve her gün düzenli olarak tempolu yürüyüş yapabiliyorsanız, kısa bir zaman içinde bölgesel yağlanma probleminiz en aza indirilir. Bu düzeni bir hayat tarzı haline getirdiğinizde ise, değil fazla yağlardan kurtulmak, dümdüz bir karına bile sahip olabilirsiniz.

Motivasyon diyet ve spor yapmak için insan hayatındaki en değerli unsurlardan biridir. Bölgesel yağlanma problemi ve özellikle göbek yağına sahip olanlar eğer gerçekten bu durumlarından kurtulmak istiyorlarsa, göbek eriten diyet araştırması yerine, göbeğimdeki yağı en kısa zamanda eritmek için nasıl bir yöntem uygulamalıyım diye kendilerine sormalıdırlar. Göbek eritmek için sabah kahvaltısından itibaren her yiyeceğiniz besine karşı dikkatli olmalısınız. Taze sebze ve meyveleri tüketerek, haftada en az 2 öğün balık ve beyaz et tüketerek, yeterince kalsiyum ve vitamin alarak öncelikle beslenme programınızı düzene sokabilirsiniz. Buna ek olarak günde yarım saatte yürüyüşe başlamalı ve bu süreyi 1 saate kadar çıkarmayı denemelisiniz.

Gece atıştırmaları da göbek yağı oluşumunu tetikleyen unsurlardan biridir. Gece geç saatte uyuma alışkanlığına sahipseniz, düzenli uyku uyuyanlara göre daha riskli bir durumdasınız demektir. İçiniz ezildiğinde hemen tatlı yemek istersiniz ancak bu durum sizin gün geçtikçe daha fazla kilo almanıza neden olur. Göbek eriten diyet kapsamında günde birkaç adet taze badem tüketmenin karın bölgesindeki yağları erittiği tespit edilmiştir. Bununla birlikte bir ya da iki fincan yeşil çay tüketmek son derece faydalıdır. Göbek eritmek için belirli bir diyet yoktur ancak elinizin altında sağlıklı ve yararlı yiyecekler bulundurmanız hem kan şekerinizi dengeleyecek hem de daha çok vitamin ve mineral almanızı sağlayacaktır. Bol su içmeyi de sakın unutmayın.

evde ek iş