info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Göbek Eriten Süper Baharatlar Desteğiyle Yemeklerinizi Şenlendirin!

Göbek eriten süper baharatlar desteğiyle yemeklerinizi şenlendirin!Öğünlerinize baharat katarak metabolizmanızı hızlandırıp daha çabuk kilo verebilirsiniz. Baharatlar bitkilerin tohumları , yaprakları ve çiçeklerinden elde edilir. Yemeklerin tatlandırılması için kullanılır. Tuzu bırakmak taki en büyük yardımcılardır aslında tuzdaki lezzeti vermek için baharatlardan destek almak tuzu hayatımızdan daha çabuk çıkarmamızı sağlar.

Göbek Eriten Süper Baharatlar Desteğiyle Yemeklerinizi Şenlendirin!

Baharatların sağlıklı beslenmede rolü oldukça büyüktür , kilo vermemizi kolaylaştırır. Baharatların çoğunun antiseptik özelliği vardır ve bu özellik yemeklerin daha uzun süre bozulmadan kalmasını sağladığı gibi temiz kalmasını da sağlamaktadır. Yemeklerde bakteri ve mantar oluşumunu engeller. Baharatları taze tüketmek gerekmektedir. En riskli baharat kırmızı ve pul biber en uzun süreli dayanan ise karabiberdir. Cam veya porselen kaplarda ağzı kapalı şekilde güneş görmeyen serin alanlarda saklamak gerekmektedir. Zaten diyet yapıyor ve diyet yemeklerinize alışmaya çalışıyorsanız göbek eriten süper baharatlar desteğiyle yemeklerinizi şenlendirin.

Özellik lede kadınlar için en büyük dert olan göbek yağlarını yaptığınız diyet ve diyetisyeninizin tavsiyelerinin yanında baharat desteği ile bu sorundan kurtulmanız kaçınılmaz olacaktır. Metabolizmayı hızlandırıcı etkileri ve yağ yakmada etkili oldukları bilinen bazı baharatların yemeklerde kullanılması hem yemeklerinizi şenlendirecek hemde bedeninizi.

Kilo vermek ve göbeğinizi eritmek istiyorsanız baharatların gücünden faydalanabilirsiniz. Göbek yağlarını eriten bilimselliği kanıtlanmış baharatlar ile hayatı kolaylaştırın.

Zencefil

Aromatik bir tada sahip olan baharat mide rahatsızlıklarını yatıştırmada oldukça etkilidir. Ve bunun yanı sıra kilo verdiren bir baharat olduğu kanıtlanmıştır. Antioksidan deposu olan bu baharatın acı biberde var olan kapsaikin içerdiğinden acımsı bir tada sahiptir. Bu maddenin metabolizmayı hızlandırdığı doğal olarakta vücudun yağ deposu olan göbek yağlarını yakmayı sağlıyor.Tokluk hissi yaratan baharatlar arasındadır.  Bağışıklık güçlendirdiği için diyet yaparken direncin düşme sinide önler.

Biberiye

Tüm bitki bilimcilerin şiddetle tavsiye ettiği her yemeğe konulması gerekli olan iki baharattan biridir. Biberiyede bulunan karnosik asit açlık kan şekerini seviyesini düşürerek kilo alımının önüne geçer. Bu baharatı çay olarak tüketmekte oldukça faydalıdır. Ayrıca soğuk pres yöntemi ile elde biberiye yağı bölgesel zayıflama konusunda oldukça başarı gösterdiği görülmüştür. Zaten diyet yapıyorsunuz bol su tüketiminde de sıkıntı yok göbek bölgenize süreceğiniz biberiye yağı ile günlük yürüyüş egzersizinizi yaparak göbek yağlarından hızlı kurtulmada yararlanabilirsiniz. Hassas bir cilde sahipseniz suyla seyreltip kullanılması oluşabilecek alerji ve kızarıklık gibi durumların önüne geçebilir.

Zerdeçal 

İşte her yemekte mutlaka olması gereken 2 baharattan ikinciside zerdeçal dır. Faydaları saymakla bitmez bilinen en önemli olduğu iyi bir kanser savar olduğudur. Vücut enflamasyonunu kontrol altına alır.

Pul Biber

Kapsaikin maddesi içeren pul biber metabolizma hızlandırıcıdır. Yapılan bir araştırmada küçük miktarlarda her yemeğe konulan pul biberin vücudu artırarak yağ yakımını artırmaktadır.

Kırmızı Biber

İçeriğindeki acı tat fazla yemek yememizi engellemektedir. acı sevmeyen ve fazla yemek tüketen insanlar üzerinde yapılan araştırmada altı hafta sonunda daha az yemek yedikleri gözlenmiştir.

Karanfil

Zararlı olan tüm toksinleri vücuttan atan karanfil doğal bir ağrı kesici dir aynı zamanda. Şekersiz olarak meyve hoşafların tatlandırmada kullanıldığı gibi tarçınla birlikte açık siyah çaya da eklenebilir.

Kekik

Yüksek kolesterolü olanlara tavsiye edilir. Su ile birlikte içilirse yağ yakımına destek olur. Kadınların adet dönemlerinde rahatlatıcı etkisi vardır.

Karabiber

Kore baharat yönünden en zengin ülkelerdendir. Koreli bilim adamlarının yaptığı araştırmada karabiberde bulunan

pi peline maddesinin yağ yakıcı olduğu açıklanmıştır. Yağ hücrelerinin biçimlenmesini önleyerek diğer taraftan yağı kontrol altına alır.

Tarçın

Hücrelerdeki glikozun hareketlenmesine yardım ederek kan şekeri seviyesini kontrol altında tutarak iştah keserek zayıflamayı kolaylaştırmaktadır.

Zerdeçal , zencefil , kekik , kuru nane , kırmızı biber , karabiber , kimyonu 1 er yemek kaşığı olmak üzere karıştırın ve her türlü et ve sebze yemeklerinde kullanarak zamandan tasarruf ederek zayıflayın.

evde ek iş