info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Göbek eritme diyeti

GÖBEKTEN KURTULMANIN YOLLARI

Göbek sorunu olan insanlar genellikle hareketsizlikten yakınırlar. Gün içinde alınan kalori harcanan kaloriden daha az olursa, doğal olarak vücudun belli yerlerinde bölgesel yağlanma ortaya çıkar. Bu da en çok karın bölgesinde meydana gelmektedir. Göbek eritme için yapılması gerekenler aslında atom bilimi kadar karmaşık değildir. Yurtdışındaki insanlara baktığımızda özelikle gelişmiş ülkelerdeki kadınların ve erkeklerin düzenli olarak spor yaptıkları görülmektedir. Durum böyle olunca kadınlar hamilelik dönemleri sonunda bile kısa bir süre sonra eski fiziklerine kavuşurlar ya da 50 yaş grubu üzerindeki erkekler de son derece atletik görünebilmektedirler. Bu da demek oluyor ki spor yaparak göbek yağlarından başarılı bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Televizyonlarda yabancı dizi ve filmlerde insanların ne kadar sıklıkta su içtiklerine çoğu kez şahit olmuşuzdur. Su içmek bir yaşam tarzıdır. Su içmek için ille susuz kalmaya gerek de yoktur. Sıklıkla içilen su,  gün içinde metabolizmanızı hızlandırır ve yağ yakmaya yardımcı olur. Ülkemizde ne yazık ki su içme alışkanlığı kazanılamamıştır. Göbek eritme için yapılması gerekenler başında bol su içmek vardır. Asitli içecekler ve aşırı çay kahve tüketimi bu sıvı alımı içine girmemektedir. Makul miktarda özellikle beyaz çay, bitki çayları ya da şekersiz az yağlı sütlü bir iki fincan kahvenin zararı yoktur. Su, içinde bol miktarda yaşamsal elementler taşımaktadır.

Aşırı yağlı, şekerli ve tuzlu gıda alımı da yağlanma sebeplerindendir. Özellikle rafine gıdalar, zararlı nişasta içeren besinler de göbekte yağlanmaya sebep olmaktadırlar. Organik beslenmek en doğru yoldur. Göbek eritme için yapılması gerekenler başında rafine gıdalardan uzak durmak gelmektedir. Market alışverişlerinde mutlaka etiketler okunmalı ve mümkün mertebe katkı içerikli besinlerden kaçınılmalıdır. Yapay tatlandırıcıların da zararlı olduğu gözlemlenmiştir ancak çok şeker tüketimini azaltmak için doğal şeker kamışı özlü tatlandırıcılar kullanılabilir. Bunun haricinde göbek eritmek için istisnasız her gün yürüyüş yapılmalıdır. Yürüyüş temposu da nabız hızlandırıcı bir şekilde ayarlanmalıdır. Nefes nefese kalmadan ancak düzenli nefes çalışmaları ile kendinizi disiplin altına sokabilir ve yürüyüş sayesinde kısa zamanda göbeğinizden kurtulabilirsiniz.

evde ek iş