info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Göbek eritme diyetleri

KARBONHİDRATI KES GÖBEKTEN KURTUL

Göbek problemi olan kişilerin yapacakları diyet türü öncelikle karbonhidratı minimum düzeye indiren diyetlerden olmalıdır. Yapılacak olan göbek eritme diyetleri protein ağırlıklı olmalı ve taze sebze meyve içeren ürünlerle desteklenmelidir. Göbek bölgesinde oluşan bölgesel yağlanmanın sebebi çoğu zaman zararlı karbonhidrat içeren yiyecekleri tüketme alışkanlığıdır. Özellikle rafine gıdalar zaten hareketsiz kalan göbek bölgesinde aşırı yağlanmaya sebep olurlar. Karın bölgesinde biriken yağlar ise, zararlı hormonlar üreterek sağlığı tehdit edici rahatsızlıklara sebep olurlar. Erken teşhis bu açıdan çok önemlidir. En kısa zamanda bir diyetisyene başvurulmalı ve protein ağırlıklı, sağlıklı bir diyet programı uygulanmalıdır. Gün içinde en az 8 bardak su içilmelidir.

Aşırı şeker ve tuz tüketimi de göbek için tehlikeli bir alışkanlıktır. Psikolojik olarak zor duruma düşmemeniz için göbek eritme diyetleri sürecinde haftada bir günün öğününü sevdiğiniz ve özlediğiniz yiyeceklere ayırabilirsiniz. Unutulmaması gereken en önemli nokta, eğer öğünü fazla kaçırdıysanız ertesi gün daha fazla su tüketmeniz gerektiğidir. Göbek eritme için çeşitli diyetler mevcuttur ancak en önemlisi sizin yaşınıza ve fiziğinize uygun olacak bir diyeti seçip uygulamanızdır. Diyetiniz karbonhidrat içeren bir besin içeriyorsa, bu besinleri sabah ve öğlen saatlerinde tüketmeli, günün geri kalan kısmında ise, taze sebze ve protein içeren yiyecekleri tüketmeye özen göstermelisiniz. Buna ek olarak kalsiyum alımı da arttırılmalıdır.

Göbek çok çabuk yağlanan bir bölgedir ancak düzenli ve sağlıklı bir beslenme programına ek olarak yapılacak sporla da eritilmesi olanaksız değildir. Göbek eritme diyetleri yanında mutlaka tempolu yürüyüş yapılmalı ve nabız hızlandırılmalıdır. Unutmayın ki yağ yakımı 30 dakikadan sonra gerçekleşmeye başlar. Göbek eritmede faydalı olan bir diğer yiyecek de bademdir. Diyet listenize ekleyeceğiniz bademi ara öğünlerde tüketirseniz gün boyu tokluk hissi duyar ve şekerli gıdalara da yönelmemiş olursunuz. Göbek eritme diyetinin içinde mutlaka yeşil çaya da yer vermelisiniz. Yeşil çayın düzenli olarak tüketildiğinde özellikle bel bölgesindeki yağları erittiği birçok uzman tarafından da onaylanan bir gerçektir. Diyet listeniz ne kadar hafif olursa, göbeğiniz de o kadar çabuk erir.

evde ek iş