info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Göbek eritme yöntemleri

GÖBEĞİNİZİ KOLAYCA ERİTİN

Göbek eritmek birçok kişi için zor gibi görünse de güzel ve sağlıklı bir diyet programı ve biraz da sporla siz de düz bir karın bölgesine sahip olabilirsiniz. Çeşitli göbek eritme yöntemleri mevcuttur ancak asıl nokta hareket etmeniz gerektiğidir. Bazı insanlar bol gıda tüketmelerine rağmen kilo almazlar bunun en büyük nedeni gün içinde devamlı hareket halinde olmalarıdır. Gidilecek yerlere çoğu zaman yürümek, merdiven inip çıkmak, gün boyu bol su tüketmek göbek eritmek için birebirdir. Gün içinde aşırı yemek tüketip az hareket etmek ise, bölgesel yağlanmaya neden olmaktadır. Bu arada öğün atlamak da son derece yanlış bir harekettir.

Yapılan araştırmalara göre özellikle kahvaltıyı atlamamak gerekmektedir. Kahvaltı, güne enerjik başlamanın en güzel yolu olduğu gibi göbek eritme yöntemleri arasında da yer almaktadır. Sabahları yapılacak protein ve kalsiyum ağırlıklı hafif bir kahvaltı ve bir fincan şekersiz kahve sizi öğleye kadar tok tutar ve metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olur. Kahvaltıda elbette yağlı, kremalı ve şekerli gıdalardan uzak durmakta fayda vardır. Bu besinleri tükettikten kısa bir süre sonra karnınız tekrar acıkacak ve daha çok nişastalı yiyeceklere yönelmek isteyeceksiniz. Bu yüzden yumurta, yağsız peynir ve biraz meyve ile kuruyemiş en ideal kahvaltı seçenekleridir. Bir kaşık fıstık ezmesi ve ardından şekersiz bir Türk kahvesi de size enerji verecektir.

Beslenme programınızı iyi ayarlamanız göbek eritme yöntemleri arasındadır. Yulaf ezmesi, yulaf kepeği sizleri tok tutar ve enerji verir. Bol sebze tüketimi, özellikle kırmızı sebzeler de yağ yakmada yardımcı olurlar. Salatalarınıza ekleyeceğiniz birkaç adet ceviz, kurutulmuş meyve ve özellikle somon balığı da göbek bölgesindeki yağların yakılmasına yardımcı olmaktadırlar. Yeterli miktarda sızma zeytinyağı, limon ve organik nar ekşisi ile türlü baharatları yemeklerinize eklemenizde bir sakınca yoktur. Bu tür sağlıklı yağlar vücuda oldukça yararlıdır. Göbek eritmede beslenme programının yanı sıra düzenli egzersiz yapılmalıdır. Spor yapmaktan hoşlanmayanlar ise, mutlaka yürüyüş yapmalıdırlar. Evinizin önündeki duraktan değil de iki durak önce inmekle işe başlayabilir ve yürüyüş alışkanlığı kazanabilirsiniz.

 

Etiketler:
evde ek iş