info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Göbek Yağlarını Eriten Muhteşem Besinler

Göbek yağlarını eriten muhteşem besinler ile kış aylarındaki alınan fazla kilolarınızdan yaza girmeden kurtulabilirsiniz. aşırı kilolu yada hafif kilolu kişilerinde dert ettiği aynı problem vardır oda göbek bölgesi yağlanması. Kadın ve erkeklerde en sık görülen yağlanma sorunu olmakla birlikte zayıflamada oldukça zor olan bölgedir.

Göbek Yağlarını Eriten Muhteşem Besinler

Göbek yağlarını eriten bazı küçük formül ve yararlı besinler ile bu bölgenin yağlarından kısa sürede kurtulmanız mümkündür. Kilonuz ne olursa olsun göbek bölgenizde yağlanma varsa diyabet, kalp hastalıkları, uyku apnesi gibi hastalıkların görünmesi 5 kat daha fazla artıyor. Göbek bölgesindeki yağlanma vücudun diğer bölgelerindeki yağlanmalar dan daha tehlikelidir. Göbek yağlarınızı eritmek istiyorsanız önce genel kilo vermenizi sağlayacak bir diyet listesi ile başlamanız gereklidir. Göbek erittiğini iddia eden bazı ürünler bu noktada işe yaramazlar. Diyet yaparken metabolizmanızı hızlandırıcı ve ödem söktürücü etkileri olabilir fakat tek başına asla işe yaramazlar. Göbek yağlarından kurtulmak için diyetisyenlerin bir çoğu karbonhidratların azaltılmasını söylüyorlar, günlük olarak alacağınız karbonhidratlar 100 gr ağırlığında tutabilirseniz vücut yağ yakmak için gereken enerjiyi bir süre sonra göbek bölgesinden karşılayarak kilo vermeyi gerçekleştirecektir. Diyetinize yardımcı olacak muhteşem besinler ile göbek yağlarından kurtulabilirsiniz;

Baklagiller

Oldukça düşük kaloriye sahip baklagiller mercimek, nohut, fasulye, börülce, bakla türünden besinlerdir. Protein bakımından oldukça zengindirler. Yüksek oranda lif içerdikleri için kısa sürede doymanızı sağlayarak kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Kan şekerinin dengelenmesini sağlayan bu besinler sindirilirken harcanan fazla enerji ile zayıflamayı hızlandırıcı etkiye sahiptirler.

Yeşil Çay ile Biberiye Çayı

Yetişkin insanların günlük olarak almaları gereken kalori miktarı 2000 iken fazla beslenmeye bağlı bu oran daha fazla olabilmektedir. Bu durum kilo almaya neden olmaktadır. Uygulanan diyete yardımcı olan günde 2 bardak içilen yeşil çay 150 kalori yakmaya yararken biberiye çayı 100 kalori yaktırmakta dır. Bu nedenle diyet yaparken gazlı ve şekerli içecekler yerine bu tarz bitki çaylarını içmelisiniz.

Proteinler

Protein kas sağlığı açısından oldukça önemlidir. Kilo verirken kaslarımızı korumak için protein ağırlıklı beslenmek gereklidir. Yumurta, tavuk, balık,hindi, et, süt ve süt ürünlerini yeteri kadar tüketmeniz gereklidir. Sindirim açısından yağ ve karbonhidrata göre daha zor olan proteinler vücudun daha fazla enerji harcamasını sağlayarak kilo vermeyi hızlandıracaktır.

Zeytinyağı

Tüm besin ögelerinden almak gerektiği gibi yağda bu önemli gruplar içerisindedir. En sağlıklı ve en hafif olan aynı zamanda içerisinde omega ve yağ asitleri barındıran zeytin yağını diğer yağların yerine tüketmelisiniz. Zeytinyağı kolesterolünüzü dengede tutarak açlık krizlerinin önüne geçecektir.

Üzüm

Kalori alımını düşürmeniz gereken bu dönemde tatlı ihtiyacınızı karşılamak için şeker oranı biraz daha yüksek olan üzüm gibi meyveleri tüketmelisiniz. Bu konuda tatlı krizinizi durduracak kadar şekerli bir yapıya sahip olan üzüm her ne kadar doğal şeker içerse de fazla tüketilmemesi gereklidir.

Limon

Göbek ve çevresindeki yağları eritmekte oldukça etkilidir. Günde bir bardak suya yarım limon sıkarak içmek oldukça faydalı olacaktır. Egzersiz öncesi yapılan bu uygulama ile yağ yakma oranı %30 miktarda artmaktadır.

Karpuz

Yaz aylarında sıklıkla tüketilen karpuz % 80 oranında suya sahiptir. Yüksek oranda su içermesi nedeni ile bir öğünün tek yiyeceği de olabilmektedir. Lif ve potasyumdan zengin olan karpuz tokluk hissi yarattığı gibi sindirimi kolaylaştırarak zayıflamanızı da sağlamaktadır.

Muz ve Kereviz

Verdiği muhteşem tokluk hissi ile bir öğün geçirilebilir. Sağlıklı bir ara öğün atıştırma lığı olabilmektedir. Yağ yakılmasında etkili olan kereviz beslenme listenizde mutlaka olmalıdır.

Göbek yağlarını eriten bu muhteşem besinler daha sağlıklı beslenmenizi sağlarken kısa sürede yağlarınızdan sizi kurtaracaktır. Uygulayacağınız sağlıklı diyet ve bu tarz besinlerin yanında günde 3 lt su tüketimi ve egzersizler ile kilo verme ve yağ yakma olayını hızlandırabilirsiniz.

evde ek iş