info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Göbekten kurtulma

GÖBEK ERİTMENİN YOLLARI

Dikkat edilmediğinde en kolay yağlanan bölgelerden biri göbektir. Göbek oluşması çok kolaydır ancak vermesi belli bir süreç gerekmektedir. Bunun için birçok göbekten kurtulma yöntemi mevcuttur. Diyetisyenlerin kişiye özel geliştirdiği diyet yöntemleri göbek eritme diyetlerinin başında gelmektedir. Yağ ve kas oranı ölçümünden sonra kişiye özel verilen diyetler sayesinde göbek problemi olan birçok insan sağlıklı bir şekilde zayıflamaya başlamaktadır. Karbonhidrat ve proteinin dengeli bir şekilde yazıldığı diyetler elbette bol su içmeyi kapsamaktadır. Bununla birlikte diyetisyenlerin en büyük ortak yanı, insanları rafine gıdalardan uzak tutmak ve onların daha sağlıklı besinler tüketen bireyler haline gelmelerini sağlamaktır.

Göbek sorunu olan kişilerin fazla şekerli, tuzlu ve yağlı yiyeceklere yönelen kişiler olduğu saptanmıştır. Bunlara düzensiz uyku ve hareketsizlik de eklenince yağların göbek bölgesinde toplanması an meselesidir. Göbekten kurtulma yöntemi olarak yapılan şeylerden biri de egzersiz yapmaktır. Şınav ya da mekik çekmek eskisi kadar önerilmemektedir. Bazı yanlış hareketler sonucu bu aktiviteleri yapanların sakatlık tehlikesi geçirdiği gözlemlenmiştir. Bu yüzden daha çok hızlı ve tempolu bir yürüyüş, metabolizmayı yormayacak hafif bir koşu ve yüzme en sağlıklı yağ yakma sporları olarak tavsiye edilmektedir. Kardiyo çalışmanın yanı sıra vücut ağırlığına uygun ağırlık kaldırma da yine yağ yakmada ve kasların sıkılaşmasında oldukça etkili ve yararlı olmaktadır. Göbek problemi olan kişiler öncelikle kendilerini motive etmelidirler.

Sağlıklı bir beslenme programı da elbette göbekten kurtulma yöntemlerinin başında yer almaktadır. Lifli gıdalar, sebzeler ve kararınca meyve en iyi yağ yakıcı besinler içinde yer almaktadırlar. Beyaz un, işlenmiş şeker ve aşırı tuz tüketimi kesinlikle yapılmamalıdır. Bu ürünler kilo problemini tetiklediği gibi ileriki yaşlarda birçok hastalık için de zemin hazırlayan ürünler arasındadırlar. Burada önemli olan bir nokta da 3 ana ve 3 ara öğün sistemini uygulayarak gün içinde aç kalmamak, her türlü besini az miktarda tüketmektir. Bu başarıyı gösteren ve göbek problemi olan bir kişi, kısa süre sonra bu problem karşısında güçlü olan taraf olacak ve göbek yağlarından başarı ile kurtulacaktır.

evde ek iş