info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Göbekten nasıl kurtulurum?

GÖBEKTEN KURTULMAK MÜMKÜN

Kadın ya da erkek her yaştan insanın büyük sorunu göbek;  düzensiz beslenme, düzensiz uyku, stres ve bazı psikolojik nedenlerden dolayı çağın rahatsızlığı olarak görülmektedir. Bu rahatsızlığı yenmenin tek yolu sağlıklı bir beslenme programına sahip olmaktır. Göbekten nasıl kurtulurum diye merak edenlere birkaç faydalı öneride bulunmak yararlı olacaktır. Öncelikle neden bölgesel yağlanma olduğuna dair bir bilgi edinilmelidir. Normalde zayıf olan birinin sadece göbek bölgesinde yağlanma olması, vücutta meydana gelebilecek başka rahatsızlıkların belirtisi olabilir. Bu yüzden atılacak ilk adım bir uzmana danışıp test yapılmasıdır. Gerekli testler yapıldıktan sonra ya bir diyetisyene yönlendirilir ya da başka bir tıbbi önlem alınması uygun görülebilir.

Göbeğindeki fazlalıktan rahatsız olan bir kişi gün içinde neleri yedip içtiğini gözlemlemeli, mümkünse yazmalı ve hangi besinlerden hangi kaloriyi aldığını hesaplamalıdır. Abur cubur ağırlıklı yiyecek tüketimi vücuda hiçbir fayda sağlamayacağı gibi göbekten nasıl kurtulurum diye soran bir kişinin de alacağı en basit cevaplardan biridir. Abur cuburdan uzak durmak hem sağlık açısından hem de bütçe açısından son derece faydalı bir hareket olacaktır. Bunun yerine sağlıklı atıştırmalıklar tüketmeniz hem göbekten kurtulma hem de tok kalarak sağlıksız yiyeceklere yönelmeme açısından faydalıdır. Gün içinde tüketeceğiniz limonlu su ve bol egzersiz yapmak yağ oranınızı %30 oranında azaltacaktır. Kereviz sapı tüketilmesi de lif ihtiyacı açısından faydalıdır.

Göbekten kurtulmanın en sağlıklı yolu az ama öz yemektir. Besin değeri yüksek olan gıdalar her zaman vücuda yararlıdır. Göbekten nasıl kurtulurum sorusuna verilecek en güzel cevap, besin değeri yüksek olan gıdaları gün içinde bölerek tüketmektir. Ana öğün ve ara öğün belirlendikten sonra aç kalma riski de ortadan kalkar ve zararlı hiçbir gıdaya yönelmemiş olursunuz. Elinizin altında sağlıklı atıştırmalıklar, içecekler bulundurmanız gün içindeki motivasyonunuzu da güçlendirmiş olur. Öğün atlamamak ve en önemlisi aç bir şekilde yatağa girmemek gerekmektedir. Aç kaldığınız her saniye daha fazla şey yemek istersiniz, bu da sizin hazır ve katkı madde içeren gıdalara yönelmenizi sağlar ve göbek yapmaya başlarsınız.

evde ek iş