info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Goji Berry İle Zayıflama?

Goji Berry İle Zayıflama

Goji Berry, Çin’de yetişen parlak kırmızı ve turuncu renklerde çalı formunda bulunan bir meyvedir. Yaban mersini ve kiraza yakın tadı vardır. Berry isminden anlaşıldığı gibi de çilekgiller ailesinden bir meyve olduğu anlaşılmaktadır. Goji berry besin değeri yüksek gıdalar arasındadır. Bu meyvede bulunan C vitamini portakaldan fazla, bulunan demir ise etten daha fazladır. Bu meyveyi soymadan rahatça yiyebilirsiniz. Günlük tüketimi 30 gram miktarını geçmemelidir. Bu meyve aynı zamanda antioksidan açısından da zengindir. Diğer besinler gibi Goji berry de dengeli tüketilmelidir. Goji Berry sağlığa faydalıdır, lakin mucizevi bir zayıflama etkisinden bahsedilmesi yanlış olur. Zayıflama konusunda hiçbir meyveden mucizeler yaratması beklenilmez.

İnternette zayıflama konusunda birçok yerde bahsedilse de, zayıflamada beklenildiği gibi yüksek bir katkısı bulunmamaktadır. Bazı internet sitelerinde yer bulunma nedeni pazarlama tekniği ve itibar edilmemesi gereken içerikler arasındadır. Goji berry de diğer zayıflama ürünlerine olacağı gibi umut bağlamayın. Hayal kırıklığı ve maddi durum sarsıntılığından başka hiçbir işe yaramayacaktır. Zayıflamanın tek yolu dengeli ve düzenli beslenmekten geçiyor. Düzenli beslenmenize katkı sağlaması açısından elbette ki yardımcı olarak kullanabilirsiniz. Goji berry; zihinsel rahatlık ve sakinlik sağlar, kolesterol ve yüksek kan basıncını dengeler, böbrek ve karaciğer hastalıklarının tedavisine yardımcı olur, cildin güneşten zarar görmesini engeller.

Gıdalarımızda bulunan en önemli minerallar, enzimler ve vitaminler gitgide azalmaktadır. Vücudumuza ne kadar besin alırsak alalım, bu vücudumuz için yeterli olmayacaktır. Çünkü içerikleri boştur. Beslenmemizde en önemli unsurlardan biri de çiğ ve taze beslenmektir.

Açlık hissedildiği durumlarda glisemik indeksi düşük olan sağlıklı bir atıştırmalıktır. Goji beryy içerisinde bulunan şeker, glikoz ile karıştırıldığında kan şekerinin seviyesini yükselten polisakkaritlerden oluşmaktadır. Goji berry yüksek oranda şeker içermesine rağmen kolayca parçalanan alan içinde yer almaktadır. Bu sebeple yapay tatlandırıcı kullanılmasına gerek yoktur. Çünkü vücudun şeker ihtiyacını goji beryy tek başına rahatlıkla karşılamaktadır. Goji berry yüksek oranda magnezyum ve krom barındıran bir gıdadır. Goji berry de bulunan krom aynı zamanda insülin salgısının düzenli salgılanmasına yardımcı olur. Ama goji Berry kesinlikle zayıflatmaya yardımcı olmamakla birlikte, kilo aldırmaktadır.

evde ek iş