info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Günde 8 Saat Beslenerek Zayıflayabilirsiniz

Günde 8 Saat Beslenerek Zayıflayabilirsiniz

Bu diyette 8 saatlik periyodlar süresinde istediğinizi yiyebiliyorsunuz. Yemek yemek için belirli bir vaktiniz olduğu için kalori alımının sınırlandırılacağı ve bu sayede zayıflamayı amaçlıyor. Günün geri kalan 16 saatinde hiçbir şey yemeyeceksiniz.

Kalori sınırlandırmasıyla her şey bitmiyor. Alınan kalori seviyesini kilo vermenizi sağlayacak seviyelerde tutmayı başarırsanız kilo verebiliyorsanız. 8 saatlik süre ile yemek yemeniz kısıtlandığı için vücudunuzun daha az kalori almasını sağlayabilirsiniz. Çünkü bu diyet gecenin geç saatlinde buzdolabını ziyaret etmeyi önleyen bir diyet.

Sağladığı diğer avantaj ise kendinizi yoksun hissetmek durumda bırakmazsınız. Mutlaka herkes diyet yapmış veya yapmayı düşünmüştür. Bu uzun vadede başarısızlığa neden olabilen bir durumdur. Sağlıksız seçimler yapmadan önce kendinizi ne durumda rahat hissettiğinizi bilmeniz gerekiyor. Fakat diyete et olarak harika bir denge ve porsiyon kontrolleri de uygulamanız gerekmektedir. Bu diyet sonucunda vücut bütün gün almış olduğunuz ve yaktığınız kalori seviyesini fark ediyor. Dengeli ve düzenli beslenerek metabolizmanızı kuvvetlendirir, sağlıklı olduğunuzu hissedebilirseniz neler yemiş olduğunuz bir önemi kalmaz. Önemli olan hangi miktarda yediğiniz.

Yediğiniz yiyecek çeşitlerinin fazla bir önemi olmadığını söylenir. Fakat 1200 kalorili bir çikolata yiyerek kendinizi mutlu hissetmeyi isteyemezsiniz. Meyveler, sebzeler, yağsız proteinler, sağlıklı yağlar ve sağlıklı karbonhidratlardan oluşmuş olan dengeli porsiyonlar yemelisiniz. 8 saatlik diyet sayesinde besin değeri yüksek yiyecekler ile sağlıklı bir şekilde beslenmeniz sağlanıyor fakat kısıtlanmıyorsunuz.

Acıktığınız zamanlarda açlığa dayanmak zor olabilir. Mesela sabah 08.00 da yemek yemeye başladığınız zaman akşam 16.00 dan sonra yememeniz gerekiyor. Bu nedenle akşam 20.00 civarı acıkırsınız ve bir şey yememeniz gerekir. Çoğu insan bu sorundan kurtulmak için kahvaltıyı geç saatlerde yapmayı tercih etmenizi öneriyorlar. Fakat yapılan araştırmaların uyandıktan en az 1 saat sonra kahvaltı yapmanız gerektiğini gösteriyorlar. Çünkü metabolizmaya olumlu katkılar sağlıyor.

Bu diyet yalnızca 3 gün uygulanması gereken bir diyettir. Bu diyet adından yeni söz edilen bir diyet değildir. Belirli aralıklarla oruç tutar gibi diyet yapmak uzun yıllardır var olan bir diyettir. Fakat şimdiye kadar popülerleşmeyi başaramamıştır.

evde ek iş