info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Günlük süt içerek zayıflamak daha kolay

Her gün düzenli süt içerek zayıflamak daha kolay

Süt yağ yakıcıdır. Sütün muhteviyatında zayıflamayı kolaylaştıran protein, kalsiyum, potasyum ve D vitamini benzer biçimde maddeler bulunmaktadır. Özellikle araştırmalarda vücuttaki yağ yakım metabolizmasını uyandırdığı ve ayda 4 kiloya kadar yağ yaktığı teşhis edilmiştir.

Süt kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Kilo vermek organlarımızın, hücrelerimizin kendini yenilemesi ve hayata tekrar başlaması anlamına gelmektedir. Zararlı bulunan yağ hücreleri küçülüp yok olmaktadır. Yararlı kaslar ise beslenip, güçlenmektedir. Böylece kendinizi hem formda hem de mutlu hissedersiniz. Süt zayıflamanıza ve yenilenmenize destek vermektedir.

Süt göbek yağlarını eritmektedir. Son yıllarda yapılan bilimsel araştırmalarda, düzenli bir şekilde süt ve süt ürünleri tüketen bireylerde göbek yağlarının daha süratli eridiğini kanıtlamıştır. Bu durumda siz de göbek eritmek için günde 2-3 porsiyon süt ya da süt ürünü tüketerek istediğiniz başarıya ulaşabilirsiniz.

Süt iştahınızı kesmektedir. Rejim yapanların en büyük zorluğu aşırı iştahlı olmaları ve kolay doymuyor olmalarıdır. Süt ihtiva ettiği mineraller yardımıyla çabuk doymanızı sağlamaktadır. Tokluk hissini uzatmaktadır. Öğünlerinizden 15 dakika önce bir çay bardağı yağlı süt içmek iştahınızın kesilmesine destek sağlar.

Süt tokluk hissinizi uzatır. Laktoz yani süt şekeri, kişinin enerji ihtiyacını karşılar ve tokluk hissinizi uzatır. Düzenli olarak süt ya da süt ürünleri tüketen bir birey hem daha uzun süre tok hisseder hem de çabuk kilo verebilirler.

Süt diyabet hastalığına da iyi gelmektedir. Diyabet yani şeker hastalığı ya da insülin direnci yaşıyorsanız eğer tedavi sürecinize destek olacaktır. Meydana getirilen pek çok bilimsel araştırma sütün kan şekerini dengede tuttuğu, halsiz kalma ve hemen açlık hissi oluşması gibi sorunları ortadan kaldırdığını desteklemiştir.

Tam yağlı süt mü yoksa az yağı süt mü içilmesi gerektiği hep merak konusudur. Bu merakınız cevabı ihtiyacınıza göre değişme göstermektedir. Eğer zayıflama rejimi uyguluyorsanız yarım yağlı süt tüketmelisiniz böylece aynı anda kalsiyum ve protein alabilirsiniz. Emziren anne ya da hamileyseniz de tam yağlı süt tüketmelisiniz.

1 su bardağı tam yağlı süt 128 kaloriye sahiptir. Yarım yağlı süt ise, 92 kaloridir.

evde ek iş