info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Hangi diyet ile kilo verebilirim

DOĞRU DİYETİ BULABİLMEK

Diyet hiçbir zaman kulaktan dolma yanlış bilgilerle yapılmamalıdır. Özellikle bir kişi için iyi gelen bir diyet yöntemi, bir başka kişi için iyi gelmeyebilir. Her insanın metabolizması, kilo verme hızı başkadır. Kilo vermeden önce mutlaka yağ ve kas oranı ölçümü yapılmalıdır. Kişi eğer şeker ya da tansiyon gibi bir hastalığa sahipse, yine gerekli ölçümleri yapılmalı ve bu doğrultuda bir diyet programı yazılmalıdır. Yanlış diyetler sonucu istenilen sonuca ulaşılamadığı gibi daha riskli durumlar içine girilebilir. Kilo vermeyi amaçlayan bir kişi bu gibi hassas noktalara dikkat etmelidir.

Diyetisyenler kilo verme konusunda en bilinçli kişilerdir. Yaptıkları araştırmalar sonucu çok başarılı kilo verdirme programları vermektedirler. Hangi diyet ile kilo verebilirim diye merak ediyorsanız, en kısa zamanda bir diyetisyen ile iletişime geçebilir ve gerekli hazırlıklara başlayabilirsiniz. Bu sayede hangi zaman aralığında kilo vermeniz gerektiği, hangi besinleri tüketmeniz ve hangilerinden uzak durmanız gerektiğini öğrenebilir ve bu doğrultuda bir beslenme programı uygularsınız. Diyetisyen gözetiminde vereceğiniz kilo verme sistemi sizlerin en kısa zamanda başarılı bir şekilde kilo vermenizi sağlayabilir. Bununla birlikte yine uzman bir kişi tarafından size verilecek bir egzersiz programını uygulamanız da yine kilo verme sürecinizi kısaltır ve daha sıkı bir vücuda sahip şekilde kilo verirsiniz.

Diyet yöntemleri çok çeşitlidir. Her yöntem her kişi de uygulanmayabilir. Yaş faktöründen cinsiyet faktörüne, sağlık durumundan yaşadığınız bölgeye kadar birçok faktör diyet programına etki edebilir. Bunun için hangi diyet ile kilo verebilirim sorusunu cevaplamanız da başvuracağınız diyetisyenin ışığı altında daha sağlıklı bir şekilde olacaktır. Uzman bir diyetisyen sizin sağlık durumunuza göre ayda 4 ve 6 kilo arasında kilo vermenizi sağlayacak bir beslenme ve egzersiz programı yazar. Bu arada belli zaman aralıklarında kontrole çağırır ve kilo verme gidişatınız hakkında ölçümlerde bulunur. Kilo verme hızına göre ya diyet programı devam ettirilir ya da başka bir program uygulamaya geçilir.

evde ek iş