info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Hızlı Kilo Vermek İçin 8 Muhteşem Öneri

Hızlı Kilo Vermek İçin 8 Muhteşem Öneri

Hızlı kilo verdiren diyetler adı ile birçok diyet listesi bulunmaktadır. 3 gün diyeti, 7 gün diyeti, 1100 kalorilik diyet gibi. Öncellikle diyet listeleri herkeste aynı etkiyi göstermez. Tam diyet listeleri bir yana kimi insanlar ekmek yemeyerek ayda 10-11 kilo, kimileri ise sadece çorba ve salata yiyerek ayda 1-2 kilo verip sağlığından oluyor. Hızlı kilo verme uygulanıyorsa hem sağlıklı hem de verilen kiloların fazlası ile geri alınmasını engellemelidir. Hızlı kilo verilmesindeki amaç kas ve su kaybı adına değil yağ kaybı adına yapılmalıdır. Bu ise belli sürede düzenli diyet listesi ile olmaktadır.

  • Akşam yemeğinizi erken vakitte yemelisiniz, gece atıştırması yapmamalısınız. Akşam yemeğinizi hafif ederek, gece tok yatmaktan kaçınmalısınız.
  • Tatlıları ve şekerli meyveleri tüketmemelisiniz. Yemekten sonra tatlı yemek adetimizdendir. Ama bu adetten vazgeçmek gerekir. Dikkat etmemiz gereklidir. Sadece tatlıları değil şeker içeren meyveleri de tüketmemeliyiz.
  • Alkolden, gazlı ve soğuk içeceklerden kaçınmalısınız. Alkolün göbekte yağ oluşturduğunu araştırmalar kanıtlamıştır. Alkol besinlerdeki yağ emilimini fazlalaştırmaktadır.
  • Ara öğünlerde elinizden geldiğince ılık ve yeşil çay tüketmeliyiz.
  • Erken kalkmak zayıflamak için çok önemlidir. Sabah erken kalkmalıyız.
  • Günü 6 parça olarak ayırarak vücudun ihtiyacı olduğu kadar besin tüketmeliyiz. Küçük ve masum görülen ama yağ ve şeker oranı yüksek ikramları tüketmemelisiniz.
  • Porsiyonlarınızı küçültmelisiniz. Özellikle ekmeği azaltmalısınız.
  • Su özellikle yetişkinlerde vücudunun %55-60’ını kapsamaktadır. Bu yüzden tüketeceğiniz besinlerin yanında gerekli olduğu kadar su tüketmelisiniz. Kilo verme esnasında metabolik atıkların vücuttan uzaklaştırılması ve kilo alma esnasında hücre yapımı için vücuda su alınması şarttır.

Diyetlerini karbonhidrat yerine protein ağırlıklı yapmalısınız. Böylece kaybedilen yağ oranı daha da artacaktır. Stresten uzak durmalısınız. Çünkü stres üzüntüye sebep olur, üzüntü ise daha çok yemenizi sağlar. Öğünlerinizi küçültmeli ve öğün atlamamalısınız. Diyet günlüğü tutmanız da fayda vardır. Eğer diyete başlayacaksanız şekeri hayatınızdan çıkarmanız gerekir. Şekerli içecekler içmek ise size kilo aldırmaz lakin sağlığınız için iyi değildir.

evde ek iş