info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Hızlı yağ yakma için harika ipuçlar

Hızlı yağ yakma için harika ipuçlar

Yaza zayıflayarak girmek harika bir duygu olsa gerek, bunun için yapmanız gereken bazı diyetler ve zayıflama yöntemleri vardır. Bugün sizlere hızlı yağ yakmanız için yardımcı olacak bazı önerilerde bulunacağız.

Hızlı Yağ Yakma Yöntemleri

Televizyon kanallarında ve zayıflama ürünleri pazarlayan reklamlarda genelde insanlar kandırılmak ta ve zayıflatmaktan çok, kilo aldırmaya yönelik yanlış diyet yöntemleri uygulanmaktadır. Bu gün sizlere tamamen doğal olarak yapabileceğiniz, hızlı yağ yakma yöntemlerinden bahsedeceğiz.Bunların en başında uzman bir diyetisyen yardımı ile diyet programını aksatmadan uygulamaktan geçmektedir. Uygulayacağınız diyet süresince almanız gereken kalori miktarı azaldıkça vücut yağ yakmaya başlayacaktır.

Sıvı Tüketiminin Önemi

Hızlı yağ yakma yöntemlerinin en etkilisi günlük olarak alınması gereken su miktarının altına inmemeye çalışmaktır. Gün içinde alınan sıvı besinler su ihtiyacını karşılamaz bunun için alınması gereken su 2 lt dir. Yeterli miktarda alınan su metebolizmayı hızlandırarak yakılması gereken kaloriyi en hızlı şekilde vücuttan atmaktadır.

Dengeli Beslenme

Sağlıklı ve dengeli beslenme hızlı yağ yakmak için en önemli unsurlardan biridir. Dengeli beslenme denilince akıllarda aç kalarak kilo vermek gelmektedir fakat bu olgu tamamı  ile  yanlış bir düşünceden oluşmaktadır. Aç kalarak yağ yakımı neredeyse imkansızdır. Aç kaldığında yağ hücreleri hızlanır ve açlık dürtüsü artar bununla birlikte metebolizma ağır çalışmaya başlar ve sonuç olarak sağlığımız için tehlikeli durumlar doğurur. Günde 6 defa dengeli ve düzenli beslenerek hızlı yağ yakımını gerçekleştirebiliriz.

Protein Dengesi

Kaslarımızın oluşumunda protein büyük bir çoğunluğu oluşturmaktadır. Alınan yetersiz protein vücuttaki diğer vitamin ve mineraller gibi metebolizmayı düşürür. Diyetisyeninizin hazırladığı programımızda yer alan protein miktarını almaya çalışmak vücudumuzdaki şeker dengesini en uygun seviyede koruyarak tokluk hissi yaratmasına neden olmaktadır. Protein miktarının ayarlanması bireysel olarak yapabileceğimiz bir şey olmadığından uzmanımızdan gerekli yardımı almalıyız.

Yeterli Miktarda Lif Alımı

Kaliteli bir detoks için lifler bedenimizin temizleyicisidir. Alınan liflerin çokluğu vücuda zarar vermez çünkü Lifler sindirilmediği için hiç kalori içermezler. Lifler metebolizmayı hızlandırır vücutta biriken toksinlerin hızlı atılımını kolaylaştırır. Fazla yağ  emilimini en aza indirerek sağlıklı kilo vermeyi kolaylaştırır.

Egzersiz ve Yaşam Kalitesi

Günlük yapılan düzenli egzersiz esnasında karbonhidratlar , proteinler ve yağlar enerjiye dönüştürülerek yakılır. Bunun için spor salonlarında yapılan ağır ve yorucu egzersizlerden mümkün olabildiğince kaçınmak gereklidir. Düzenli ve ritimli olarak yapılan 30 dakikalık yürüyüşler vücudu yormadan daha sağlıklı kilo verimini kolaylaştırmaktadır.

Bağışıklık Sistemi ve Metebolizmayı Hızlandıran Baharatlar

Tarçın, zencefil, kırmızı biber,  köri, zerdeçal, biberiye, rezene bu baharatların en başında gelmektedir. Özelikle köri ve zerdeçalı yediğimiz tüm besinlerde öncelikle mevsim sebzeleriyle hazırladığımız salatalarda kullanarak hem besin değerlerinin artmasını sağlayıp hemde  metebolizmayı hızlandırmış olacaktır.

Diyet Listenizde Olmazsa Olmaz Demir Alımı

Demirin vücuttaki görevi kaslara oksijen taşıyarak daha güçlü bir bedene sahip olmaktır. İşte bu sebeple demir alımını ihmal etmeden her hangi bir öğünümüzde mutlaka yer vermeliyiz.  Özellikle bayanların regl dönemlerinde yoğun kan kaybı nedeniyle demir eksikliği erkek lere göre daha fazladır.

En fazla demir bulunan besinler şunlardır; 

Yeşil yapraklı sebzeler,kırmızı et , çekirdeksiz kuru üzüm, ıspanak, mercimek, yulaf gibi bazı besin gruplarıdır.

Diyette Kalsiyum Desteği

Her diyetin olmazsa olması kalsiyum desteği metebolizma ve sağlıklı yaşam için en gerekli unsurdur. Kemik, diş,saç ve tırnak kalitesini artırmak için kalsiyum’u yeterli miktarda almalıyız. Bunun İçin yarım yağlı süt , peynir, yogurt ve brokoli tüketmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz.

Yağ Yakma Sürecinde Beslenme

Yağ yakma sürecinde beslenme en hayati durumlardan biridir belkide.Karbonhidrat, protein,vitamin ve minerallerle zenginlestirilmiş bir diyet listesi en hızlı kilo verme programında önemli bir unsurdur.Mevsiminde yenilecek her türlü sebze ve meyve kaliteli bir beslenme alışkanlığı kazanmakta önemli rol oynar.Kilo vermek için aç kalmak yanlış bir uygulamadır.Tek öğünde yenilecek besinleri 6 öğüne bölerek az ve sık beslenerek geçici kilo kaybı değil sağlıklı ve kalıcı fit bir görünüm sağlamak gerekmektedir.Bunun için biz FormBeslenme ailesi olarak size hızlı ve kalıcı kilo kaybı konusunda uzman ekip kadromuzla hizmet vermekteyiz.

Sağlıklı Beslenme için Form Beslenme (Adrese Teslim Diyet Yemekleri).

Etiketler:
evde ek iş