info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Hızlı yağ yakma yöntemleri nelerdir?

NASIL DAHA HIZLI YAĞ YAKABİLİRSİNİZ?

Kilo almak özellikle de bölgesel yağlanma, herkesin kurtulmak istediği ancak gerekli sabrı gösteremediği için çok kolay başaramadığı bir durumdur. En büyük yanlış sabırsız davranmak ve yeterince özen göstermemektir. Bunun için hızlı yağ yakma yöntemleri mevcuttur. Elbette bu yöntemler hiçbir zaman iki gün içinde yağlarınızdan kurtulmanızı sağlamaz. Öncelikle işinde uzman bir diyetisyen ile iletişime geçmeli ve kendinize yeni ve daha kaliteli bir yaşam tarzı için ortam yaratmalısınız. Bahane üretmeden uygulamaya başlayacağınız bir sistem sayesinde belki iki günde değil ama iki haftada yağlarınızdan kurtulmaya başladığınızı rahatlıkla görebilirsiniz. Öncelikle uzman bir kişi tarafından yağ ve kas oranınızı ölçtürmeniz ve bundan sonraki işlemlere bu adımdan sonra başlamanız gerekmektedir.

Hızlı yağ yakma yöntemleri ve teknikleri

Yağ yakmanın en etkili yöntemi elbette sağlıklı beslenmek, besinleri kararınca tüketmek, bol su içmek ve düzenli egzersiz yapmaktır. Bu noktalara dikkat ettiğiniz sürece hem kilo kontrolünü elinize almış olacak hem de yağ yakmaya devam edeceksiniz. Hızlı yağ yakma yöntemleri arasında yeşil çay tüketmenin de etkisi araştırılmış ve içeriğindeki enzimlerin yağ yakmayı kolaylaştırdığı tespit edilmiştir. Günde 2 fincan yeşil çay içmek yağ yakacağı gibi kansere karşı da koruyucu bir kalkan olacaktır. Kırmızı ve yeşil sebzelerin sularını da mevsiminde ve düzenli olarak tüketmek yağ yakma formüllerinden biri olarak gösterilmektedir. Sabahları içilecek ılık limonlu bir bardak su da aynı zamanda bağırsakları hareketlendirerek düzenli tuvalet ihtiyacınızı giderecek ve bununla birlikte toksin atıcı etki yaratacaktır.

Bölgesel yağlanmada en sık görülen yerler karın bölgesi, basenler ve kol altlarıdır. Bunun için mutlaka kendinizi düzenli egzersize alıştırmalısınız. Hızlı yağ yakma yöntemleri içinde beslenme ile paralel olarak yürütülecek bir egzersiz programı hem yağlarınızdan daha hızlı kurtulmanıza yarayacak hem de sıkılaşmanızı sağlayacaktır. Yarım saatlik hızlı yürüyüşler, evinizde de yapabileceğiniz basit esneme ve germe hareketleri ve hafif kilodan başlayarak ağırlık kaldırmak sizleri en kısa zamanda fit ve sıkı bir hale getirecektir. Eğer olanağınız varsa, bir spor salonuna yazılabilir ve kardiyo programı yaparak yağ yakımını hızlandırabilirsiniz.

evde ek iş