info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Hızlı zayıflama yöntemleri

Çok kısa sürede kilo vermeniz gerekiyor ise, hızlı zayıflama yöntemleri kullanabilirsiniz. Ancak sağlığınızı tehlikeye atmadan bünyenize uygun bir program için mutlaka uzmanlardan destek almalısınız. Uzmanınız bu durumu ne kadar desteklemek istemese de sizin için gerekirse belirli testler yaparak yardımcı olmaya çalışacaktır.

Sağlıklı ve hızlı zayıflama yöntemleri

Hızlı zayıflama yöntemleri içerisinde en popüler ve en zararsız olanı detoxdur. Vücudunuzu forma sokmak için birkaç günlük programlar uygulayabilir bu süre içinde hızlandırılmış bir egzersiz programı ile de formunuza kavuşabilirsiniz. Detox su bazlı ve organik gıdaların alımıyla gerçekleştiği için zararsızdır, diyebiliriz. Ancak uygulamanın zamanını değiştirmemeli daha fazla kilo verilebilir düşüncesiyle kür halinde olan detoxları kür bitiminde sona erdirmelisiniz. Zaman olarak probleminiz yok ise, düzenli bir diyet uyguluyor olmanız kalıcı ve sağlıklı bir sonuç almanızı sağlayacaktır. Ancak bunun içinde uzmanlara danışmalı gerekirse, sizden istenilecek sağlık taramaları ve tahlilleri yaptırmalısınız. Bunun dışında hızlı kilo vermek için kesinlikle doktor kontrolü dışında aktarlarda ve internette satılan zayıflama ilaçlarına başvurmamalısınız. Sonuçlara bakıldığında zayıflayacağınız doğru olabilir fakat sonrasında ciddi sağlıklı problemleri ile karşı karşıya gelebilir aynı zamanda aldığınız kiloları olması gereken zamandan daha hızlı verdiğiniz için geri alma olasılığınız çok yüksektir.

Sağlıklı zayıflama ile hızlı zayıflama yöntemleri karıştırılmamalıdır. Görünümünüz deki farkı hissedebileceğiniz ve tartıdaki değişimi görebileceğiniz dikkat edilmesi gerekenlerden bazıları şu şekildedir; Öncelikle sabah kalktığınızda limonlu ılık bir su, vücudunuzun güne hızlı başlamasını sağlayabilir. Bunun dışında içeceğiniz suyu en az 8 bardak ve üzeri tüketmelisiniz. Yemeklerinizdeki yağ oranını düşürmeniz zamana yayılacak bir kilo verme sürecinde yer alsa da hızlı zayıflama içinde etkili olacaktır. Gün içerisinde bir adet maden suyu tüketimi sağlamanız ödem atımında vücudunuza yardım edebilir. Gün için de hareketsiz kalıyorsanız, mutlaka hafif egzersizler yapmalı akşamları işten eve dönerken belirli mesafenizi tempolu bir yürüyüş ile geçirmelisiniz. Hızlı diyetiniz süresince vücuttaki yağ emilimini arttırdığı için alkol alımını azaltmanız hatta almamanız doğru olacaktır.  Akşam yemeğinizi normalden daha erken bir saate alabilir ve yatana kadar geçen süre içerisinde atıştırmalıklardan vazgeçebilirsiniz.

evde ek iş