info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Hızlı zayıflatan 8 şifalı meyve

Hızlı zayıflatan 8 şifalı meyve

Eğer kilo vermek istiyorsanız akıllı ve bilinçli bir şekilde besin seçimi yapmalısınız. Yediğiniz veya içtiğiniz birçok şey zayıflamanızı engelleyebilir. Patates kızartması, börek ve kola gibi besinler tüketirseniz kilo üstüne kilo alırsınız.

Portakal, greyfurt ve mandalina zayıflamanıza yardımcı olur. Güçlü bir antioksidan ve c vitamini açısından zengin olan portakal ve greyfurt gibi turuncu meyveler kış aylarında mutlaka beslenme planının en başında yer almalıdır. Özellikle greyfurdun yağ yakıcı etkisini diyet yapanlar iyi bilmektedirler. Bu meyveler bağışıklık sistemini güçlendirdikleri gibi toksinlerin de dışarı atılmasına yardımcı olur.

Öğünlerden önce bir dilim greyfurt yiyip yağ yakımı hızlanmasına yardımcı olabilirsiniz. Ara öğünlerde ise 1 portakal ya da 2 mandalina tüketebilirsiniz. Salatalarınıza portakal ya da greyfurt ekleyip zayıflamanıza destek olabilirsiniz. Nar ise hızlı zayıflatır. İçerdiği vitamin ve mineraller ile hastalıklara karşı koruduğu gibi ara öğünlerde de yoğurt ile tüketildiğinde zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca yaşlanma karşıtı olan narı salatalarınızda da 1-2 kaşık tüketebilirsiniz. Ayva ise yağ yakımını hızlandırır. Kış mevsiminin en şifalı meyveleri arasındadır. Özellikle diyet listesi için oldukça uygundur çünkü tokluk hissi yaratmaktadır. Bağışıklık sistemini koruyarak hastalıklara karşı kalkan olan ayva aynı zamanda yağ yakımı özelliği ile zayıflama reçetelerinin vazgeçilmezi arasındadır. Ayva aynı zamanda limon ve tarçın ile de tüketildiği zaman şeker dengesi ve diyabet hastalığında da oldukça etkilidir.

Limonsuz bir diyet ise söz konusu bile değildir. En yüksek c vitamini özelliğine sahip olan limon her gün ve her gün rahatlıklarda salatalar ve içeceklerin içerisinde tüketilir. Üst solunum enfeksiyonları ve kulak burun boğaz gibi hastalıkları döneminde de beslenme planlarında yer almalıdır. Kırmızı üzüm ise tatlı isteğini yok edebilir. Kanser ve kalp hastalıkları için tüketilmesi gerekilen kırmızı üzüm iyi bir antioksidandır. Kırmızı üzümü günde 2 defa tüketmek bağışıklık sistemini güçlendirme de yardımcı olur. Kivi ile de kilo vermek mümkündür. A ve C vitaminleri bakımından zengin olan kivi ise ayrıca kış aylarında da bağışıklık sistemi güçlendirmesinde önemli rol oynar.

evde ek iş