info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Hollywood Ünlülerinin Vegan Diyet Listesi

Hollywood ünlülerinin vegan diyet listesi ile sizlerde yaza fit bir vücut ile girebilirsiniz. Tüm hayvansal gıda alımının durdurulması ile oluşturulmuş bir diyet listesidir. Genellikle vejetaryen ve veganların tercih ettiği bir beslenme şeklidir. Özellikle son yıllarda oldukça popüler olmuş bir diyet türüdür. Protein alımını sadece sebze ve meyvelerden alınması sağlanmaktadır.

Hollywood Ünlülerinin Vegan Diyet Listesi

Sağlığına dikkate alan hemen hemen herkes bu diyeti rahatça uygulayabilirler. Diyetten ziyade protesto amacıyla ortaya çıkmış olsa da zayıflamaya olan etkileri görüldüğü için insanlar tarafından diyet olarak kullanılmış Amerika ve Avrupa ülkelerinde bir çok diyetisyenin popüler diyetleri haline gelmiştir. Üstelik bu diyeti ünlüler de çok fazla uygulayarak yaşam tarzlarını bu diyete göre sürdürmektedirler.  Hayvansal gıdalar dikkatsiz ve kontrolsüz tüketildiği zaman ciddi sıkıntılara sebep olmaktadır. Özellikle et ve et grupları ile arası iyi olmayan kişilerin sıklıkla kullandığı bir zayıflama yöntemidir. Ve oldukça sağlıklıdır. Vegan diyeti sıradan bir diyet olmadığı için mutlaka bir diyetisyen kontrolünde uygulanması şarttır.

Vegan Diyeti Nasıl Yapılır?

Hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olacak olan vegan diyeti hazırlanırken hayvansal gıdaların hiçbiri yer almaz.  Hollywood ünlülerinin bir çoğu bu diyet listesi ile kilo vermiş ve formlarını korumuşlardır. 22 gün boyunca sadece sebze, meyve, fındık ve tahıllarla beslenilmektedir. Hiçbir şekilde hayvansal gıdaları hayatınıza sokmamanız gerekmektedir. Günlük kalori alımını 1400 de tutmak gerekmektedir.Dikkat edilmesi gereken bir çok nokta vardır. Tek başına kontrolsüz ve bilinçsiz olarak uygulamak zor olacağından diyetisyeniniz bu konuda size yardımcı olacaktır. Bu diyeti uygularken karbonhidrat ve şekeri de tamamen hayatınız çıkarmanız gerekmektedir.

Vejetaryenlik ve veganlık birbirinden oldukça farklı yaşam biçimleridir. Veganlar daha katı bir şekilde hayvansal gıda ve ürünleri red ederler.Tüm besin gruplarından alınması gerekliliği bilinse de bu tarz beslenen kişilere de saygı duymak gereklidir. Bir tercih meselesidir. Vegan diyeti faydaları; Kanser, böbrek, kalp hastalıkları, obezite gibi ciddi hastalıklara koruyucu etkisi mümkündür. Özellikle depresyon gibi günümüz en yaygın sorunu halin gelen ruhsal problem bu diyet listesini uygulayan kişilerde neredeyse hiç görülmez. Uzun yaşamanın sırrı bu diyet listesinde saklı. Uzun süreli bir çok kişi tarafından uygulanamasa da zayıflama dönemlerinde uygulamak oldukça kolaydır. Bitkisel içerikli beslenmek kalp koruyucudur. Vegan yaşam tarzını benimseyen kişilerin daha mutlu oldukları aşikardır çünkü sağlığımız gayet iyiyse mutlu olmaktayız.

Vegan Diyet Listesi

22 gün boyunca düzenli olarak bu süre içinde asla hayvansal gıdaların tüketilmemesi gerekmektedir.

Kahvaltı

Meyve soya sütü, mısır gevreği, bir dilim kepek ekmeği, reçel yada fındık ezmesi

Öğlen 

Tam buğday ekmeği ile yapılmış sandviç, nohut yemeği yada pirinçten yapılmış salata

Akşam

Baklagillerden hazırlanmış bir porsiyon yemek, makarna veya pilav, salata ve meyve

Ara Öğünler

Kuru ve taze meyveler, çiğ sebze

Vegan diyetinin obezite riskine karşı büyük oranda koruyucu olması kilo aldıran her şeyden uzak kalınması ve bol lif içerikli besinlerin tüketilmesi sağlık açısından oldukça fayda sağlamaktadır.

evde ek iş