info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

İçeceklerin Metabolizma Hızlandırma Üzerindeki Gücü

İçeceklerin Metabolizma Hızlandırma Üzerindeki Gücü

Diyet yapanlar için özellikle üzerinde durulan durumlardan biri de spor yapmalarıdır. Sadece az yemek yiyerek kilo vermemiz mümkün değildir. Hatta insanların kilo almasını sağlayan asıl etken yediği yemekler değil yediği yemekleri sindirememesidir. Aslında diyet yaparken spor yapmanın önemli olmasının nedeni de budur. Metabolizmamızı hızlandırmamız gerekmektedir. Sadece spor yapmak yeterli olmuyorsa metabolizmamızı hızlandıracak içecekler ile de takviye yapabiliriz.

Bu durum sadece diyet yapanlar için geçerli değildir. Formunu korumak ama diyet de yapmak istemeyenler de metabolizmayı hızlandıran içecekler ile bunu rahatlıkla sağlayabilirler.

Metabolizmayı hızlandıran yiyeceklerle ile oluşan bu karışımlarda ıspanak, lahana, portakal, greyfurt gibi narenciyeler, kabak çekirdeği, yeşil çay, zencefil, acı biber, kırmızıbiber, tarçın ve ananas gibi besinler yer almaktadır.

  • İlk karışımımız için gerekli olan malzemeler; 1 adet orta boy muz, 1,5 su bardağı ananas, 1 yemek kaşığı zencefil, yarım su bardağı ananas suyu veya normal su ve yarım su bardağı yoğurttur.
  • İkinci karışımımız için gerekli olan malzemeler; 1 adet büyük boy muz, 2 tatlı kaşığı miktarında ev yapımı, 50 gram kadar ıspanak yaprakları, yarım tatlı kaşığı tarçın, 1 küçük kaşık protein tozu ve sudur. Suyu istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.
  • Üçüncü karışımımız için gerekli olan malzemeler; yarım su bardağı dilimlenmiş kavun, 4 yemek kaşığı kabak çekirdeğinin içi, yarım su bardağı dilimlenmiş mango, yarım su bardağı dilimlenmiş ananas ve sudur. Suyu istediğinize göre katabilirsiniz.
  • Dördüncü karışımımız için gerekli olan malzemeler; 1/3 su bardağı taze ahududu, 1/3 su bardağı taze yaban mersini, 1/3 su bardağı nar, bir orta boy muz, 4 yemek kaşığı pancar suyu veya narenciye suyu ve sudur.
  • Beşinci karışımımız için gerekli olan malzemeler; 1 bardak sıcak yeşil çay, 1 adet taze limon, yarım tatlı kaşığı tarçın ve yarım tatlı kaşığı kırmızı toz acı biberdir. Acı biberi isteğe bağlı olarak koymayabilirsiniz.
  • Altıncı karışımımız için gerekli olan malzemeler ise; 5 adet badem, 1 orta boy elma, yarım su bardağı süt veya soya fasulyesi, 1 orta boy muz, ¾ su bardağı yoğurt ve yarım çay kaşığı tarçındır.
evde ek iş