info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

İşe Yarayan Göbek Eritme Yöntemleri

İşe yarayan göbek eritme yöntemleri ile karın yağlarınızdan kurtulun. Bazı insanlar normal kilosunda olmasına rağmen obeziteye bağlı metobolik sorunlar yaşarlar. Bunlardan biride karın yağlarının fazla olmasıdır. Eğer göbek kısmınız yağlı ise kilolu olmasanız bile karın yağlarınızdan kurtulmanız gerekmektedir.

İşe Yarayan Göbek Eritme Yöntemleri

karın yağları en tehlikeli olan fazlalıklardır. Karın yağlarının miktarı bel çevresi ölçülerek belirlenir, evde basit bir mezurayla da yapabilirsiniz. Göbek bölgesi yağlanması erkek tipi kilo alma ile isimlendirilir fakat günümüzde kadınlarında çok fazla dert ettiği kilo fazlalarının başında gelmektedir. Hem erkekler hem kadınlar için kilo kaybedilmesi en zor olan bölgelerden biridir. Göbek yağlarından kurtulmak daha fit beden için değil sağlıklı bir vücut için önem taşıması gerekmektedir. Bu tip yağlanma deri altından hızla yayılarak  organlarında yağlanmasına neden olmaktadır. Organları saran bu yağlar kalp hastalıkları ve tip2 diyabetin başlıca nedenleridir. İlerleyen yaşlarda metabolizma yavaşladığı için karın yağlarından kurtulmak oldukça zor olacaktır. İşe yarayan göbek eritme yöntemleri deneyerek bu fazlalıklarınız dan  kısa sürede kurtulmanız mümkündür.

Şekerden Vazgeçin

Yediğiniz besinlere sonradan eklenen şekeri karın yağlarınıza eklenen bir parça gibi düşünebilirsiniz. Bedenimizin sebze ve meyvelerin içerisinde bulunan şekerden hariç extra bir şeker alımına gerek yoktur, hal böyle olunca dışarıdan alınan her şeker fazla kilo ve yağ olarak geri dönmektedir. Hazır gıdalarda bulunan früktoz sadece karaciğer tarafından işleniyor ve fazla olduğu takdirde baş edemeyip yağa çeviriyor. Karaciğer yağlanması başta olmak üzere bir çok hastalığa davetiye çıkarıyor. Bir bardak şekerli içecekler çocuklarda obezite riskini % 60 oranında artırmaktadır. Taze meyveler bu zararlı kısıma girmiyorlar yüksek miktarda vitamin, mineral ve antioksidan içermelerin den dolayı früktozun zararlı etkilerini ortadan kaldıran diyet lifleri bulunmaktadır.

Protein Tüketin

Kilo vermede en önemli besin proteindir. Diyet listelerinin en başarılı yardımcılarıdır.Açlık krizlerini %60 oranında azaltır ve uzun süren bir tokluk hissi sağlar. Protein sadece kilo vermenize yaramaz aynı zamanda diyet sonrası kilo kontrolü de sağlamaktadır.Protein tüketmenin karın yağlanması üzerinde engelleyici olduğunu gösteren bazı deliller mevcuttur. Danimarka’da 5 yıl süren bir araştırmada hayvansal protein tüketen kişilerin karın yağlanması yaşamadıklarını görmüşlerdir. proteinin etkili olabilmesi için günlük olarak aldığınız proteinlerin % 30 kadarının protein olması gerekmektedir.

Karbonhidratı Azaltın

Yağ yakmanın en etkili yolu karbonhidratları kısıtlamaktan geçer. İnsanlar karbonhidratları azalttığı zaman iştah kaybediyor ve daha hızlı kilo veriyorlar. Düşük karbonhidrat diyetlerinin karın bölgesi yağları ve organlar çevresindeki yağları hedef aldığını gösteren bir çok veri mümkündür.

Diyet Lifi İçeren Gıdalar Tüketin

Bitkilerde bulunan ve sindirilmeyen maddelere diyet lifi denilmektedir. Lifler suda çözünen ve çözünmeyen olarak ikiye ayrılmaktadırlar. Kilo vermenizi sağlayan liflerden suda çözünenleri yani yapışkan lifler dir. Bu lifler suyla birleşerek sindirim sistemi üzerine yerleşen jel bir tabaka haline geliyor. oluşan bu jel yiyeceklerin mide ve bağırsaktan çıkış hızını yavaşlatarak tokluk süresini uzatıyor.

Ne Kadar Yediğinizi Not Alın

Günlük telaş içinde bazen ne yediğimizi ve ne kadar yediğimizi unutuyoruz. Akşam eve geldiğimizde kalori hesabı yaparken bazı yediklerimizi unutabiliyoruz. Bunun için en iyi çözüm bir diyet defteri tutmak yediğimiz içtiğimiz her şeyi bu deftere kayıt etmektir. Diyet yapmak ve sağlıklı yaşamayı hedef almak istiyorsanız bir süre yediklerinizi not almanızda büyük önem vardır.

Yürüyüş

Günlük 30 dakikalık bir yürüyüşün bile karın yağlarında etkisi oldukça fazladır. Asansör yerine merdiven kullanmak, toplu taşıma araçlarından bir durak önce inmek gibi aktiviteler yağ yakımını kolaylaştırmaktadır.

evde ek iş