info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kalan Son 5 Kiloya Elveda

Kalan Son 5 Kiloya Elveda !

Uzun süredir diyet yapıyorsunuz ve yavaş yavaş yolun sonuna geldiniz sayılır. Ama birde baktınız ki daha fazla kilo veremiyorsunuz. Kilo verme hızınız durdu. Durması sizin için kötü bir işaret olarak gözükebilir. Hatta kilo vermenizin durması alacağınız anlamına bile gelebilir. Zayıfladınız zayıfladınız ve kaldı 5 kilo… Nasıl gider bu son kilolar? Şuan imkânsız hissedebilirsiniz. Ama düşündüğünüz gibi zor olmayacak.

Bir şeylerde terslik mi var? Yemeklerinizi fazla kaçırdığınız için mi durdu bu kilolar? Bunu ancak beslenme günlüğü yaparak öğrenebilirsiniz. Her gün neyi ne kadar yediğinizi mutlaka not alın. Bu sizi aydınlatacak bir hareket olacaktır.

Güne başlarken kahvaltınızı eksik etmeyin. Yavaşlayan metabolizmanızı hızlandırmanın tek anahtarı güçlü bir kahvaltı yapmaktır.

Kilo vermenizin durması demek vücudunuzun yeme tarzına alışmış olması demektir. Kilo vermeye devam edebilmek için metabolizmanızı şaşırtmanız gerekiyor. Bu nedenle beslenme tarzınızı değiştirmeniz zorunlu hale gelecektir.

Metabolizmanız ne kadar hızlı çalışırsa kalan kilolarda o kadar hızlı gider. Gün içerisinde bol bol yeşil çay tüketin. Fazla içemeyecek olsanız bile bir fincan yeşil çayı mutlaka içmelisiniz. Yeşil çayı süzen poşet olarak tercih etmeyin. Aktardan alarak kendiniz demleyeceğiniz yeşil çay daha faydalı olacaktır.

Haftanın en az 3 günü tempolu yürüyüş yapın. 30 dakikalık tempolu yürüyüşler metabolizmanızı canlandıracaktır.

Bir arabanın çalışması için benzin ne görevi görüyorsa metabolizmanızın çalışması için de su aynı görevi görür. Bol bol su için. Gün içerisinde en az 2,5 litre su içmelisiniz.

Sütün içerisinde doğal yağ yakıcı bir madde bulunur. Sütün içerisindeki CLA sizin daha hızlı kilo vermenizi sağlar. Bu sebepten ötürü süt ve süt ürünleri tüketmeye dikkat edin.

Eğer diyet sürecinde az miktarda da olsa şeker kullandıysanız tam da kilo vermenizin durduğu dönemde şekeri bırakın. İşte bu adımla tekrar kilo vermenizi aktifleştireceksiniz.

Çok yemek yemeyi engellemek için tam tahıllı ürünler tüketin. Tam tahıllı ürünler uzun süre tok kalmanızı sağlar. Böylece sizin olduğundan fazla yemek yemenizi engeller. Beyaz ekmek yiyorsanız bunun yerine tam tahıllı bir ekmek tercih edin.

evde ek iş