info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kalça Eritme Egzersizleri Diyet İlişkisi

Kalça eritme egzersizleri diyet İlişkisi çok önemlidir. Egzersiz yaparak bölgesel yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız bunu tek başına yapamazsınız diyet yapmadan bu mümkün değildir!  Kalça eritmek özellikle bayanlar için oldukça önemli bir sorundur fakat bir çok erkekte bu egzersizleri yaparak o bölgedeki yağlardan kurtulmak istemektedir.

Kalça Eritme Egzersizleri Diyet İlişkisi

Bazen basen ve kalça bölgesi fazlalıkları vücuda oranla daha fazladır. Ve bu fazlalıklar her zaman can sıkıcı olmuş kurtulmanın çarelerini aramışsınız dır. Yapacağınız bir kaç egzersiz hareketi ve diyet listesi ile birlikte harika sonuçlar alacaksınız.  Bu konuda başarı elde etmek istiyorsanız kesinlikle yapmanız gereken en önemli şey beslenme listenizi tamamen değiştirmek olacaktır.Hem egzersiz yapıp hemde istediğiniz besini çok miktarda tüketerek asla fazlalıklarınızdan kurtulamazsınız. Bu başarıyı elde etmede öncelikle yapacağınız şey karbonhidrat alımını sınırlandırmanız gerekli ve protein alımına yüklenmeniz gerekmektedir. Sebze ve meyve protein ve su ağırlıklı beslenme ile su tüketimi bu süreci en etkili şekilde halledecektir.

Kalça eritmek için yapılması gerekenler;

  • Öz güveniniz tam olmalıdır
  • Bu sürecin zor ve uzun olduğunu unutmayın sabırlı olun
  • Bu fazlalıklardan sağlıklı şekilde kurtulmayı hedefleyin
  • Gün içinde en az 30 dakikalık yürüyüşleri muhakkak yapın
  • Fazlalıkların olduğu bölgeye masaj yaptırarak sarkmaları önleyin

Uygulayacağınız bu programın amacı kalça ve basen bölgelerinizdeki fazlalıklardan kurtularak fit bir vücuda sahip olmaktadır. Bunun için öncelikle beslenme ve diyet listenizdeki düzenlemelerden başlayalım;

Kalça ve basen bölgesinde birikmiş fazla yağların en büyük sonucu selülitlerdir. bu fazlalıklardan kurtulmak için hayvansal yağlardan uzak durun kalça eritmek istiyorsanız kırmızı et tüketimini azaltmak gerekmektedir. Koşmak basen eritmenin en etkili yollarından biridir. Eğer koşu bandında koşmak sıkıcı geliyorsa açık havada doğayla baş başa kalacağınız yerlerde koşmak hem kalçalarınızı eritir hemde ruhunuzu arındırır. Bazı yoga çeşitleri de kalça ve basenleri şekillendirmeye yarayan en etkili yollardan biri olabilir. Sağlam bir meditasyon ve diyet ile birlikte hızlı ve sağlıklı bir şekilde fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Bol su tüketimini de atlamamak gereklidir. Günde 3 lt su tüketimi sizi bu konuda oldukça rahatlatacaktır suyunuzun içine limon, tarçın, fesleğen ve nane yaprakları ekleyerek detoks yapabilir ve tatlandırabilirsiniz.

Kalça eritme hareketleri içinde et etkili olan squat hareketidir. Bu hareket ile ham kalça ve basenleriniz eriyecek hemde bacaklarınız sıklaşacaktır. Köprü hareketi, geri köprü,kalça sıkılaştırma hareketleri ile hem fazla yağlardan kurtulacak hemde sıkılaşmış olacaksınız. Protein, meyve ve sebze ağırlıklı bir diyet bir kaç basit egzersiz hareketi ile kalça yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca çömelerek yapacağınız bir kaç hareket hızlı yağ eritmenize oldukça faydalı olacaktır. Egzersiz yapacağınız için protein ve su ihtiyacınız artacaktır bunun için bu iki besinin alımına oldukça dikkat etmek gerekmektedir.

evde ek iş