info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kalori Hesaplayarak Kilo Verme

Kalori Hesaplayarak Kilo Verme

Moralinizi bozan ve özgüveninizi yerle bir eden fazla kilolarınızdan kurtulabilmek için uyguladığınız diyet listelerinin birçoğu sonuç vermedi mi? Öyleyse diyet listesi hazırlanırken dikkat etmediğiniz kalori hesabına dair öğrenmeniz gereken önemli noktalara dikkat etmeniz gerekiyor demektir. Yediğiniz yemeklerde kalori bakımından düşük besinler tercih etmeye başlayarak önemli bir adım atmış olursunuz fakat kalori alımının belirli bir miktarı olması gerekir. Vücudunuzun ihtiyacı olan kalori miktarını evde kendi başınıza bilemeyeceğiniz için bu noktada bir uzmana başvurmanız yerinde bir karar olacaktır.

Hiç gerek olmamasına rağmen aldığınız 7 bin kalori ile bünyeniz bir kilogram yağ ünitesi kazanmaktadır. Zayıflamayı ve vücut formunu korumak isteyen bir kişinin kalori hesaplama konusunu kesinlikle göz ardı etmemesi gerekmektedir. Alışveriş esnasında ürünlerin ambalajında yer alan etiketlerin okunması alınacak enerji miktarını minimuma indirmek için doğru bir davranış olacaktır. Ürünleri tüketmeden önce içinde barındırdığı değerlerin bilinmesi büyük fayda sağlayacaktır. Canınızı sıkan fazla kilolarınızdan kurtulmak için diyet yapmaya başlamak doğru bir karar, tüm diyet programlarının amacı kalori oranını hesaplayarak kilo verme yöntemidir. Rastgele seçtiğiniz besinleri tüketmeniz ile kilolarınızdan kurtulmak bilhassa uzun dönemde vücut formunuzu korumanız konusunda herhangi bir yardımı olmayacaktır. Her insan özellikle kadınlar yaz mevsiminin yaklaşmasıyla aşırı kilolarından kurtulmak isterler.

Gün içinde alınması gereken kalorinin üzerinde beslenmeniz sizlere aşırı yağ olarak geri dönüyor. Başka bir şekilde günlük harcadığınız kalori düzeyinin altında olan miktar da kilo vermenizi sağlayarak vücudunuzun ihtiyaç duyduğu enerjinin yağ depolarından karşılanmasına imkân veriyor. Bazal metabolizmayı 1500 kalori olarak belirleyelim. Gün içinde yaptığınız hareketler ile 500 kalori harcamış olun. Bu sayede 2 bin kalori yakmış olun. Eğer gün içinde 2 bin kalori yakan bir birey olarak, bin kalorilik bir diyet uygularsanız, bir hafta içinde 7000 kalorinin eksi hanesine toplanmasını sağlayarak 1 kilo verebilirsiniz. Tam tersine, her gün yakılan kaloriden 1000 kalori daha fazla alırsanız bir hafta içinde artı hanesinde 7000 kalori toplanmasına neden olarak 1 kilo almış olursunuz. Peki, kalori hesaplama yöntemi ile nasıl zayıflayabilirsiniz? İlk olarak birçok diyet ve sağlık sitesinde bioritm hesaplama aracı olarak sunulan programın zayıflamak için kullanılan bir yöntem olmadığını bilmeniz gerekir. Bazal metabolizma hesaplama uygulamalarının kullanılması gerektiği kesinlikle unutulmamalıdır. Metabolizma çalışması iki boyut olarak ele alınır. İlki istirahat halindeyken harcadığınız enerji miktarıdır. Diğeri ise hareket halindeyken ve günlük yaşantınız içinde harcamış olduğunuz enerji miktarıdır.

Kalori hesaplama yöntemi ile zayıflayan kişilerin bazal metabolizma hızı birçok faktör nedeniyle etkilenebilmektedir. Bunların içinde göz önünde tutulması gereken tiroit hormonu dengesidir elbette. Uygulanması gereken tedavi şekli uygulanmadığı zaman yapılmakta olan hiçbir çalışma sonuç vermeyecektir. İlk olarak rahatsızlık tedavi edilmeli bunun sonrasında kalori hesaplama yöntemi ile kilo vermeniz mümkün olur.

Devamlı bir şekilde diyet programları uygulayan kişilerin metabolizma hızının diğerlerine göre daha düşük olduğu belirtilmektedir. Metabolizma hızının düzenli bir şekilde çalışması sayesinde çok kısa bir sürede daha çok kilo vermenin mümkün olacağı kesin bir sonuçtur. Kişide bulunan bazı rahatsızlıklar metabolizma hızında değişiklikler olmasına neden olur. Kalori hesaplama yöntemiyle zayıflama direnç ve durma dediğimiz sorunun oluşmasına karşı gelişecek risklerin önlenebilmesi için alınması gereken önlemleri ihmal etmemek gerekmektedir.

Kilo vermek için yapılması gereken ilk şey elbette düzenli bir şekilde spor yapmak olmalıdır. Spor yapmanız sayesinde metabolizma hızınızın yavaşlamasını önleyebilir ve bu sayede daha kolay kilo verebilirsiniz.

evde ek iş