info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Karın bölgesi eritme

SAĞLIKLI VÜCUT, SAĞLIKLI YAŞAM

Doktorlar tarafından yapılan araştırmalar gösteriyor ki, karın bölgesinde oluşan aşırı yağlanmalar sadece görünüşünüzü değil kalbinizi de olumsuz yönde etkilemektedir. Yapılan araştırmalarda karın bölgesi yağlanmalarının hormonal, sinirsel, damarsal ve psikolojik birçok rahatsızlığı tetiklediği görülmüştür. Sağlıklı bir yaşamın anahtarı sağlıklı bir vücuda sahip olmakla elde edilir. Sağlıklı bir vücut yaşamdan keyif alarak yaşamanızın ilk koşuludur. Uygulayacağınız karın bölgesi eritme diyetleri ve buna ek olarak yapacağınız egzersizler, sağlığınız için gereken forma hızlıca kavuşmanızı sağlayarak, görünüşünüzün yanı sıra sağlığınızı da korumanın en temel gerekliliklerindendir.

Göbek olarak adlandıran karın bölgesindeki fazla yağlar çoğumuzun kurtulmak istediği fazlalıklardır. Karın bölgesi vücudumuz tam ortasında olduğundan bu bölgede bulunan fazla yağlar bizi olduğumuzdan daha kilolu göstermektedir. Bu sorundan kurtulmanın birçok yöntemi bulunmaktadır. Elbette her işte olduğu gibi bunda da azimli olmak kilit rol oynuyor. Karın bölgesi genişliğinin erkeklerde 95 cm’den, kadınlarda 85 cm’den fazla olması riskli olarak görülüyor. Daha fit bir vücuda sahip olmanın en etkili yöntemi spor yapmaktır. Spor yaparken istediğiniz bölgeyi çalıştırabilir ve o bölgedeki fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Düzenli olarak yapacağınız karın bölgesi eritme hareketleri göbeğinizi eritmenize yardımcı olurken, daha zinde bir vücuda sahip olmanızı da sağlayacaktır. Evde uygulayacağınız mekik, bacak kaldırma, karın çevirme, ters mekik gibi egzersizler karın bölgesindeki kasları çalıştırıp, yağlardan kurtulmanız için önerilen spor hareketleridir. Düzenli olarak uyguladığınızda başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

İstenmeyen yağlardan kurtulmanın bir diğer etkili yöntem ise, diyet yapmaktır. Diyet yapmak fazla kilolardan kurtulmanın yanı sıra, doğru beslendiğiniz için sağlıklı bir bedene sahip olabilmenizi de sağlar. Diyetisyeniniz sizin için özel olarak karın bölgesi eritme programı çıkarabilir ve programa uygun beslendiğinizde sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Diyetisyeninizin önerilerine uyarak, çok kısa zamanda istediğiniz forma kavuşabilirsiniz. Diyet programınız sırasında alkollü içeceklerden ve tatlı tüketiminden uzak durmanız hayati önem taşıyor. Bol bol yoğurt tüketmeniz ve yağda pişirilmiş yiyecekler yerine kaynatılmış yemekleri tercih etmeniz diyet sürecini olumlu yönde etkileyecektir. Bunlara ilaveten yürümek, karın bölgesindeki kasları çalıştırdığından bölgedeki yağları yakmanın etkili bir yöntemidir.

evde ek iş