info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Karın bölgesi incelme

İNCECİK BİR BEL

Karın bölgesinin incecik olmasını isteyen bir kişi hayatından bütün zararlı yiyecekleri çıkarmalıdır. Uzmanlar da incecik bir bele sahip olmanın kuralının sağlıklı beslenme ve spor olduğunu belirtmektedirler. Karın bölgesi incelme yöntemleri aslında hepimizin bildiği ancak uygulamaya gelince hep ertelediği yöntemlerdir. Şeker ve tuz tüketimi, aşırı yağlı yiyecekler, kızartmalar konusunda dikkatli olunduğu sürece karın bölgesi kolay yağlanmaz. Buna ek olarak düzenli spor yapıldığında ince bir bele sahip olmak olanaksız değildir. Birçok sporcu görüyoruz ve bu kişilerin hiçbiri doğuştan o vücuda sahip olmamışlardır. Kendilerini beslenme ve antrenman açısından disipline almışlar ve belli bir süre sonunda da o fit vücuda sahip olabilmişlerdir.

Bir diyetisyene gittiğinizde size sorulan en önemli soru günde kaç öğün yemek yediğiniz ve bu öğünlerde hangi besinleri tükettiğinizdir. Karın bölgesi incelme yollarından en önemlisi doğru beslenme ve öğün atlamadan beslenmedir. Her gün yeterince protein almanız, kalsiyum açısından zengin gıdalarla beslenmeniz, günde 2,5 litre su içmeniz ve egzersiz yapmanız gerekmektedir. Bu yöntemler ince bir karına sahip olmanın olmazsa olmazlarıdır. Bu disiplini elde ettiğiniz zaman zaten isteseniz de şişman bir karına ve kalın bir bel çevresine sahip olamazsınız. Bununla birlikte ne yaparsam yapayım bel bölgem incelmiyor diye bir sorununuz olursa, mutlaka bir diyetisyenle görüşmeli ve bu kişiden destek almalısınız.

Karın bölgesi, dikkat edilmediğinde en kolay yağlanan bölgelerden biridir. Bu yağlanmayı önlemek için sağlıklı besinlerden faydalanmak gereklidir. Karın bölgesi incelme yöntemlerinden biri de günde bir avuç badem tüketmektir. Badem içeriğindeki yararlı yağlar, bel bölgesinde toplanan yağların erimesine yardımcı olmaktadırlar. Aynı şekilde yeşil çay da yine yağ yakma özelliğine sahip bir içecektir. Zeytinyağı da aşırı tüketilmemek kaydı ile tüketilmeli ve içeriğindeki omega yağ asitlerinden mümkün olduğunca faydalanmalıdır. Salatalara ekleyeceğiniz bir tatlı kaşığı zeytinyağını arzu ederseniz tek başına içebilir ve bağırsaklarınızın düzenli çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. Üzüm de özellikle çekirdekli olarak tüketildiğinde içindeki bileşenlerin yağ yakmaya yardımcı olduğu bilinmektedir ancak üzüm tüketiminde de aşırıya kaçmamalı ve şeker içerdiğinden dikkat edilmelidir.

evde ek iş