info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Karın bölgesi yağlardan nasıl kurtulurum

KARNINIZ TOK BELİNİZ İNCE OLSUN

Karın bölgesindeki yağlanma sorunu yüzünden birçok kişi doğal olarak estetik kaygı içine düşer. Karın ve bel kalın oldukça giyilen kıyafetler de yakışmamaya başlar. Bu durum her ne kadar üzücü olsa da karın bölgesi yağlarından zamanla kurtulabilirsiniz. Karın bölgesi yağlardan nasıl kurtulurum diye soruyorsanız, birkaç tüyo almanızda fayda olacaktır. Bu yağlardan kurtulmanın en güzel yolu derhal abur cubura son vermek ve bunun yerine yararlı besinler tüketmeye başlamaktır. Üstelik öğün sayınızı kesip boşuna acıkmanıza da hiç gerek kalmadan sağlıklı besinler tüketerek karın içi yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Günlük tükettiğiniz su miktarını da biraz daha arttırmakta fayda olacaktır. Su içmeden karın yağları yakamazsınız.

Birçok kişi düzensiz uykudan dolayı sağlıksız yiyeceklere gömülmüş durumdadır. Oysa bu alışkanlıktan başlarda biraz zorlansanız da gayet rahat bir şekilde kurtulabilirsiniz. Sabah kalkma saatinizi biraz daha erkene ayarladığınızda gece de otomatikman çok geç yatmamış olacak ve vakti ile ana öğünden sonra ara öğününüzü de tüketip güzel bir uyku çekeceksiniz. Bu alışkanlığı edindiğiniz zaman yeme düzeniniz de düzelecektir. Karın bölgesi yağlardan nasıl kurtulurum diye soran bir kişi ilk önce uyku düzenini sağlıklı bir şekle sokmalıdır. 7-8 saatten fazla uyunmamasına dikkat edilmelidir. Geç kalkan bir kişinin gün içinde ana öğün ve ara öğün sistemini oturtması zor bir hale gelmektedir.

Tüketilecek besinlere de çok dikkat edilmelidir. Tuz tüketimi de aynı şekilde kontrol altına alınmalıdır çünkü gereğinden fazla tuz tüketimi vücutta sıvı birikmesine sebep olmaktadır. Bununla birlikte lifli gıdalar bol miktarda tüketilmelidir. Karın bölgesi yağlardan nasıl kurtulurum diye merak eden kişilerin bol miktarda baklagil ve yulaf tüketmeleri son derece yararlıdır. Yulaf kepeğinin bağırsak çalıştırıcı bir özelliği vardır ve aynı zamanda tok tutmaktadır. Buna ek olarak haşlanmış yumurta ve özellikle yumurta beyazı da protein içermesi açısından oldukça faydalıdır. Tavuk ve hindi eti de mümkün mertebe tüketilmeli, haftada iki ya da üç kez de balıketi yenilmelidir. Bu gıdaların yanında da mutlaka yeşil yapraklı besinler ve günde bir avuç badem tüketilmelidir.

evde ek iş