info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Karın bölgesi yağları nasıl eritirim?

DÜMDÜZ BİR KARIN İÇİN YAPILACAKLAR

Karın bölgesi yağları eritmek belli bir süreç dahilinde gerçekleşmektedir. Disiplin isteyen bir süreç olan karın yağlarını eritmek birçok insan için zor olabilir. Buna rağmen moral bozmadan gerektiği gibi çalışılır ve kurallara uyulursa, karın bölgesi yağlarını nasıl eritirim diye düşünmenize gerek kalmaz. Bunun için yapacağınız bazı işlemlerle siz de karın bölgesi yağlarınızdan kurtulabilir ve düz bir karına sahip olabilirsiniz. Öncelikle uzman bir doktordan yağ ölçümü yaptırmanız gerekmektedir. Bu ölçüm sonucuna göre ya kendiniz birtakım önlemler alarak yağlarınızı eritmeye başlayabilir ya da bir diyetisyene başvurarak yapılacak işlemler hakkında doğru bir bilgi alabilir ve bilinçli bir şekilde yağ eritme sürecine girebilirsiniz.

Karın bölgesindeki yağların erimesini istiyorsanız, beyaz ekmek yemekten vazgeçmelisiniz. Bunun yerine günde bir ya da iki dilim olmak kaydı ile yemeklerinizin yanında tam tahıl ya da yulaf ekmeği ile çavdar ekmeği tüketmeye çalışın. Karın bölgesi yağlarını nasıl eritirim diye soran bir kişiye verilecek en güzel cevap, zararlı karbonhidratlardan uzak durması gerektiğidir. Gece geç saatlerde alınan her türlü rafine gıda da yine aşırı bir yağ birikimine sebep olmaktadır. Yapılan araştırmalara göre tatlı ya da açlık krizine yakalanan kişiler hazır gıdalara yönelmektedirler. Bunun sebebi açlık krizini bir an önce bastırmak istemeleridir. Buna engel olmak için buzdolabınızda havuç, kereviz sapı gibi yararlı ve lifli besinleri hazır tutmanızda fayda vardır.

Sabah mümkün olduğunca erken kalkmak da karın bölgesi yağlarını nasıl eritirim diye soranlar için oldukça yararlı bir çözümdür. Erken kalkmak metabolizmayı hızlandırmaktadır. Buna ek olarak erken kalkmaya alışan bir kişinin uyku düzeni de erken yatarak bir sisteme girecektir. Gece geç saatlerde yatmayan bir kişi de açlık krizine yakalanmamış olacaktır. Günlük 3 ana öğün asla atlatılmayacağı gibi 3 de ara öğün tüketilmelidir. Bu ara öğünler sayesinde kişi aç kalmamış olur ve vücudun kilo vermesi kolaylaşır. Ara öğünlerde mutlaka badem ve yeşil çay gibi metabolizmayı hızlandırıcı ve yağ yakıcı besinler tercih edilmelidir. Karın bölgesi yağları bu kurallara uyulursa, azaltılabilir.

evde ek iş