info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Karın bölgesi zayıflatma yöntemi

KARIN BÖLGENİZİ HAFİFE ALIN

Kimse yağlı ve kalın bir bele sahip olmak ya da karın bölgesinin yağlanmasını istemez. Ne yazık ki vücutta en kolay yağ tutan bölgelerden biri karındır. Karın bölgesi zayıflama yöntemleri hem sağlıklı beslenmeyi hem de egzersiz yapmayı kapsamaktadır. Öncelikle şekerden uzak durmak gerekmektedir. Şeker oranı yüksek her türlü yiyecek karın bölgesinde yağlanmaya sebep olmaktadır. Ayrıca şekerli bir gıda tükettiğinizde kısa bir süre sonra yeniden acıkma hissi duyarsınız ve bu sefer de zararlı karbonhidrat içeren yiyeceklere yönelirsiniz. Bu kısır döngü de size hızla bölgesel yağ olarak geri döner. Siz iyisi mi şeker içeren her türlü gıdadan uzak durun.

Protein tüketimi en sağlıklı karın bölgesi zayıflama yöntemleri arasındadır. Açlık krizini %60 azaltan ve tok tutucu özelliğe sahip olan proteinli besinler aynı zamanda kas yapısının da güçlü olmasını sağlarlar. Sporcularınki kadar fazla olmasa bile hemen her öğünde belli miktarda protein içerikli besinler tüketebilirsiniz. Buna karşılık vücudun fazla proteini atabilmesi için bol miktarda su içilmelidir. Protein ağırlıklı beslenmek sizleri ideal kilonuza ulaştıktan sonra da korumaya devam eder. Böylece ani kilo alıma gibi bir riskle de karşılaşmamış olursunuz. Özellikle yumurta, tavukgöğsü, hindi eti ve deniz ürünleri protein açısından son derece zengin ürünlerdir. Buna ek olarak baklagiller de yine etlerin yanına garnitür olarak tüketilmelidir.

Karbonhidrat içeren besinleri azaltmak en sağlıklı zayıflama yollarındandır. Özellikle zararlı karbonhidrat içeren beyaz unlu gıdaları azaltmak karın bölgesi zayıflama yöntemleri arasında en sağlıklı yöntemlerdendir. Düşük karbonhidrat diyetleri uygulamak diğer diyet çeşitlerine göre bazı kimselerde daha başarılı olmaktadır. Elbette iyi bir diyetisyen sizin yapınıza göre bir diyet listesi hazırlamalı ve bu listeye uyarak hareket etmelisiniz. Zayıflama yöntemleri arasında sporun yeri de yadsınamaz bir gerçektir. Spor yapan bir kişi istese de zararlı besinlere yönelmez. Bununla birlikte sağlıklı bir beslenme programı ve düzenli egzersiz yapan kişiler haftada bir gün ve bir öğün olmak üzere kendilerini şımartmakta özgürdürler. Başarının sırrı disiplinden geçer ve her başarı güzelce ödüllendirilmelidir.

evde ek iş