info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Karın içi yağları eritme yöntemleri

KARIN İÇİ YAĞLARDAN KURTULMANIN YOLLARI

Birçoğumuzun genellikle kurtulmak istediği yağlardan olan karın içi yağları genellikle uzun uğraşlar sonucu yanmaya başlayan fazlalıklar olarak bilinmektedir. Oysaki karın içi yağları eritme sanıldığı gibi zor değildir. Düzenli ve sağlıklı beslenmeye yönelmek ve her gün en az 45 dakika yürüyüş ile karın içi yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Bilindiği üzere karın içi yağlanma hem fiziksel hem de ruhsal rahatsızlıklara sebep olabilir. Fiziksel olarak bizleri daha kilolu ve daha yaşlı gösteren karın içi yağlar aynı zamanda ilerleme aşamasında da psikolojik olarak insanları olumsuz bir ruh hali içine sokabilirler. Karaciğerde yağlanmaya sebep olan ve daha birçok hastalığa davetiye çıkaran yağlardan kurtulabilirsiniz.

Karın içi yağlardan eğer kendi başınıza kurtulamıyorsanız, mutlaka en kısa zamanda işinde uzman bir diyetisyene görünmekte fayda olacaktır. Diyetisyen karın içi yağları eritme ile ilgili yağ yakmayı hızlandırıcı bir beslenme programı yazabilir. Sizlere verilecek sağlıklı bir beslenme programı harfiyen uygulanmalıdır. Bu sayede beslenme düzeniniz bir şekle girer ve hızla yağ yakmaya başlarsınız. Beslenme programına ek olarak mutlaka düzenli spor ve egzersiz yapılmalıdır. Egzersiz yapılmadan istediğiniz kadar az yiyin yağ yakmak kolay ve mümkün değildir. Bununla birlikte günde 2,5-3 litre de su içilmelidir. Su içmek metabolizmayı hızlandıracağı gibi vücut içinde atılmaya hazır durumda bulunan yağların atılımına da yardımcı olmaktadır.

Yağ eritmede en etkili yöntem yüzme ve hızlı yürüyüştür. Her gün yapamasanız bile haftanın 3 ya da 4 günü düzenli ve tempolu bir yürüyüş yapmak karın içi yağları eritme yöntemi olarak idealdir. Vücut ancak hareket ettikten 25 dakika sonra yağ yakmaya başlamaktadır. Karın bölgesinde yağlanma olan kişiler için en uygun ve etkili spor tempolu bir yürüyüştür. Bunu bir spor salonunda yapmanız elbette mümkündür ancak açık havada ve özellikle deniz kenarında yapılacak olan tempolu yürüyüş sayesinde sinirler de gevşemiş olur ve vücut daha çok oksijen alır. Yürüyüş esnasında yudum yudum su içilmesinde fayda vardır. Egzersiz öncesi bir küçük fincan şekersiz kahve tüketmek hem yağ yakımını hızlandırır hem de size enerji verir.

evde ek iş