info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kefirin Kilo Verme Üzerinde Mucizevi Etkileri!

Kefirin kilo verme üzerinde mucizevi etkileri fazla kilolardan kurtulmak için tüm dünyada kullanılan mucizevi bir besindir. Eski insanların uzun ve sağlıklı bir ömür geçirmelerinin sebepleri arasındadır. Eski yıllarda Orta Asya da ortaya çıkmış ayran gibi bir Türk içeceğidir. Orta çağın insanın uzun ömürlü, çevik, çalışkan ve bir çok durumda başarılı olmasının nedenidir.

Kefirin Kilo Verme Üzerinde Mucizevi Etkileri!

Kefir inek yada koyun sütünün fermente edilmesi ile oluşur. Eski zamanlarda sağlıkla ilgili sorunları tedavi etmekte kullanılan günümüzde zayıflamak isteyenlerinde bir numaralı içeceği haline gelmiştir. Kalori miktarı oldukça düşük olan kefir, tok tutma özelliği ile fazla yemeyi engelleyen bir içecektir. Protein bakımından zengin olan bu içecek değerli amino asitlere sahiptir bu amino asitler ise kişinin sağlıklı ve uzun yaşamasını sağlamaktadır. Diyetisyenler zayıflatıcı etkisi ile kefiri tavsiye etmektedirler. Özellikle küçük yaşta çocuklar için büyüme gelişme dönemlerinde sağlam bir bağışıklık sistemi için gerekli olan bir içecektir. Zayıflamaya olan etkisinin bilinmesi ile bir çok kişide  kullanımı ile ilgili soruları artmıştır. Kullanımı ile ilgili detaylar gerektiren bir içecektir.

Kilo Vermek İçin Kefir Nasıl Kullanılır!

Öncelikle diyetisyen kontrolünde size özel hazırlanmış  diyet  listenize diyetisyeninize danışarak aralara serpiştirebilirsiniz. Tüketirken içine asla şeker ilave etmemelisiniz.  Tek  kefir tüketerek ortaya çıkmış diyetleri uygulamaktansa yeterli ve dengeli olarak hazırlanmış bir programa eklenmesi daha sağlıklı bir zayıflama yöntemidir.

Kefir Gerçekten Kilo Verdirir mi?

Son yıllarda zayıflatma etkisinin duyulması insanların gerçekten kilo verdirir mi sorusunun arayışına neden olmuş bilim dünyası kefir üzerinde araştırmalar yapmaya başlamıştır. Sadece ülkemizde değil dünya genelinde popülerlik kazanmış bir içecek haline gelmiştir. İçerisinde bulunan mayalar sayesinde tüketilen besinlerin hızlı bir şekilde sindirilmesini sağlar. Tüketilen besinler hızlıca kana karışır ve depolanmaz böylelikle kilo alımı gerçekleşmez. Vücudun ihtiyaç duyduğu enerji karşılanmış olur. Yüksek proteine sahip olması kilo vermeyi kolaylaştırır. Kalori hesabı ile zayıflayanların gönül rahatlığı ile tüketecekleri çok düşük kalorili bir içecektir.

Kefir Nedir? Neyden Üretilir?

Kefirin tarihi Kafkaslara dayanır. Yüzyıllar öncesinden tüketilen kefir bir dönem önemini yitirse de son zamanlarda tekrar popüler olayı başarmış sağlıklı ve mucize besinlerden biridir. Süt ürünü krema kıvamında bir içecektir. Tat olarak yoğurda benzeyen bu besin içilebilir kıvamdadır. Zayıflamaya yardımcı olmasının yanı sıra kas ve kemik dokunun güçlenmesi içinde oldukça önemlidir. Böylece zayıflarken sarkmaların da önüne geçilmiş olunmaktadır.  Toksik maddeleri vücuttan atma görevine de sahiptir. Kilo vermeye engel toksinlerin atılmasını sağlar. Evde kolayca yapılabilir hazır olanlardan sa evde yapılanları tercih etmek sağlıklıdır.

Evde Kefir Yapımı

Günümüzde süper marketlerin hepsinde her türde satışa çıkan kefirin evde yapılmış olanı en sağlıklı şeklidir. Yapımı oldukça kolay olan  hem sizin hemde çocuklarınız için süper besinler grubundadır.

Malzemeler

1 lt süt ( oda sıcaklığında)

2 yemek kaşığı kefir kültürü ( mayası)

Temiz bir cam kavanoz

Yapılışı

Cam kavanozun dibine kefir kültürü konulur. Üzerine oda sıcaklığındaki sütün tamamı eklenir ağzı sıkı şekilde kapatılarak güneş almayan bir yerde dolap içi olabilir tabi oda ısısında olmak şartı ile 18-20 saat mayalamaya bırakılır.  Kavanozun içindeki süt boncuk boncuk olunca metal olmayan bir süzgeçte süzülür.  süzgeçte kalan kefir kültürü yıkanarak cam bir kavanoz içinde 1 hafta buzdolabında saklanabilir.  Süzgeçten süzülen kremsi kıvamdaki sıvıyı cam sürahi veya kavanoza alarak içine meyveler eklenebilir isteğe bağlı olarak afiyetle tüketiyorsunuz. Her mayalamada yeni kültür almak gereklidir. Rengi değişmeye başlayan kültürler kullanılmaz.

Not:  Yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey yapım aşamasında hiç bir şekilde metal şeylerle temas etmemesi olacaktır.

Etiketler:
evde ek iş