info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kibrit kutusu büyüklüğünde peynir

DİYET LİSTENİZİ YENİLEYİN

Diyet yapmak başkalarının sözüne göre değil, diyet yapacak olan kişinin fiziksel ve kişilik özelliklerine göre yapılmalıdır. Bir diyet listesinde mantar bulunuyorsa ve diyet yapan kişi mantardan hoşlanmıyorsa, o besini alternatif değerde bir başka besinle değiştirebilmelidir. Bu yüzden diyet listesi renkli ve seçenekli olmalıdır. Bir zamanların kibrit kutusu büyüklüğünde peynir diyeti eskilerde kalmıştır. İnsanlar artık yağ oranı düşük ancak kalsiyum ve protein açısından zengin olan hellim peyniri ve tulum peynirini tercih etmektedirler. Yağsız beyaz peynir her diyet listesinin kahvaltı mönüsünde kibrit kutusu büyüklüğünde verilirken, şimdilerde tavada hellim peyniri ya da kraker üzerinde tulum peyniri daha çok tercih edilmektedir.

Diyet mönüsünün besinleri diyet yapan kişiyi sevindirmelidir. Zoraki yenilen hiçbir yemekten fayda gelmez çünkü vücut zorlama yiyecekleri otomatikman reddeder. Psikolojik olarak da doyum, diyet yapan bir kişi için çok önemlidir. Manevi doyum da aynı şekilde önemli ve olması gerekendir. Diyet yapıyorsanız, pekala diğer peynir çeşitleri de ölçülü olarak kullanılabilir ve tüketilebilirsiniz. Bunların içinde ille de kibrit kutusu büyüklüğünde peynir olması gerekmez. Peynirin boyutu yağ oranı ile orantılı olmalıdır. Yağlı bir peynirden elbette yarım kalıp yemeye çalışırsanız, bütün diyetiniz güme gidebilir. Yağsız peynir çeşitleri de bir iki dilim olmak üzere tüketilebilir. Üstelik bu besin maddesini hem kahvaltıda hem de ara öğününüzde alarak açlığınızı giderebilirsiniz.

Rejim yapmak çoğu kişiye sıkıcı ve zorlayıcı gelebilir ancak rejim yapmak demek hiç bir şey yememek anlamına gelmemektedir. Kibrit kutusu büyüklüğünde peynir efsanesi çok gerilerde kalmıştır. Kısıtlı yiyecekler ve kısıtlı porsiyon sınırlamaları ile diyet süreci keyifli bir süreç halinden çıkabilir. Bunun yerine kalsiyum içeren her çeşit peynir tüketilmeli ancak miktarları elbette makul oranlarda olmalıdır. Diyetin temelinde de bu yatmalıdır. Her besinin hatta sağlıklı olmak kaydı ile yağ ve karbonhidratların da vücuda oldukça faydası vardır. İnsanlar yıllar boyunca yağsız ürünler tüketilmesi için uyarılmışlar ancak bunun sonucunda başka rahatsızlıklar ortaya çıkmıştır. Zeytinyağının da ölçülü tüketilmesi vücut sağlığı açısından son derece önemlidir.

evde ek iş