info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kilo aldıran ve aldırmayan içecekler

Kilo Aldıran ve Aldırmayan İçecekler

Diyette olan kişi bayan ya da erkek fark etmez kilo aldıran ve aldırmayan içecekleri makalemizde konu ediniyoruz. İlginizi çekecek bir yazı olacak.

Gazlı meyve suları
Meyve özlü gazlı meyve suları en çok kilo aldıran içeceklerin başında gelir. Diyet yapanlar kesinlikle ama kesinlikle bu içeceklerden kaçınmalıdır.

Su                                           
Gazlı içeceği yerine su için. Yemekten önce içilen 2 bardak su, daha az yeme isteği verir. Hem su içmek böbrekleri de çalıştırır.

Meyve suyu
Meyve suları da diyeti olumsuz etkiler. Uzmanlar % 100 doğal meyve sularının tercih edilmesini öneryor. Hatta imkan varsa kendimizin sıkmasını. Hem daha sağlıklı hem de gazlı içeceklerle karşılaştırıldığında daha az kilo aldırdığı tespit edilmiş.

Domates suyu
Bir bardak domates suyu 80 kaloridir. Bir bardak portakal suyu ise 160 kalori. Bu az bilinen bir gerçektir.

Milkshake
Yoğurt, süt veya dondurmayla özleşmiş milkshake içmeyi canınız çektiyse kesinlikle evde kendiniz hazırlayın. Böylece içeriğini denetleme şansınız olur. Kilo almayacağım diyorsanız da diyet dondurma, yağsız yoğurt ve yağsız süt seçiminiz olsun.

Süt ve ayran
Yapılan son araştırmalar ışığında kalsiyum bulunan tüm içecekler vücut için çok yararlıdır. Ancak bu yarar kilo vermek konusunda pek de yardımcı olmamaktadır. Mutlaka bu ürünlerde yağsız olanları tercih edin.

Enerji içecekleri
Enerji içeceklerine  kalori depolarıdır. Bu içeceklerin yerine mutlaka su tercih nedeni olmalıdır.

Kahve
Uzmanlar her zaman sütsüz şekersiz kahveyi önerir. Kahve son derece iyi bir antioksidan özelliği taşımaktadır. Kahve motivasyonu ve konsantrasyonu da artırır. Günde 1-2 fincan içmek iyidir.

Kremalı aromalı kahve
Bir fincan aromalı veya kremalı kahve yaklaşık olarak 570 kaloriye denk gelir. Kahvenizi şekersiz sütsüz içmenizde fayda vardır.

Yeşil çay
İki günde bir yeşil çay için. Bu kilo vermeyi kolaylaştırır.

Şarap
Şarap da sanıldığı kadar masum değildir. İçmemek en faydalısıdır.

Likör ve shotlar
Kilo aldırdıkları tartışılmaz. Yine de içeceğim diyorsanız maden suyuyla karıştırarak içmenizde fayda var.

Light bira
Bira da kalorisi fazla içeceklerden. Light olanlarını tercih edin.

evde ek iş