info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kilo almak istemiyorum

KİLO ALMAMAK İÇİN YÖNTEMLER

Kilo almanın en büyük nedenlerinden biri düzensiz uyku alışkanlığıdır. Uyku düzeninin bozulması yanında beslenme bozukluğunu da getirir. Kilo almak istemiyorum diyen bir kişi öncelikle uyku düzenine dikkat etmelidir. Gece uykusu düzenli alındığında yağ yakımı mekanizması da düzenli ve sağlıklı işlemektedir. Bu yüzden uyku, gece yarısından sonraya sarkmamalıdır. Bu sayede sabah çok daha zinde kalkılır ve bir sonraki beslenme programı da aksatılmamış olur. Hem ana öğünler hem de ara öğünler daha sağlıklı ve sistematik bir şekil alır. Beslenme düzeni rayına oturtulduğunda mönülerin içerikleri de sağlıklı bir şekilde ayarlanabilir. Gece uykusundan önce kafeinli içeceklerden kaçınılması da bu yüzden gereklidir.

Kilo almak yaşla orantılıdır ancak sağlıksız beslenmek ve hareketsiz kalmak yaşa bağlı bir durum olmadığından günümüzde obezite başta olmak üzere her türlü kilo problemi de meydana gelmektedir. Kilo almak istemiyorum diyen bir insan kendi motivasyonunu da kendi yaratmış olur. Kararlılık, sabır ve azim kilo verme sürecinde çok etkilidir. Sağlık ve estetik açısından zayıf kalmak istiyorsanız, öncelikle beyninizi ikna etmeniz gerekmektedir. Beslenme sağlığınızı düzene koymak kilo vermenin anahtarıdır. Bu sayede vücuda alınan her besin bir katkı sağlar, metabolizmayı hızlandırır ve fazla şişliğin atılmasını sağlar. Güne su içmekle başlayarak ve her saat başı su içmeye devam ederek kilo vermeye başlayabilirsiniz.

Beslenme ile ilgili bütün bu sağlıklı noktalar yanında hareket etmek de kilo vermenin altın anahtarıdır. Her gün yürüyüş yapmak, koşmak, yüzmek kilo almak istemiyorum diyen bir kişinin başlıca yapması gereken hareketlerdendir. Gün içinde alacağınız kalori vereceğiniz kaloriden az olursa, kilo kontrolünü de başarmış olursunuz. Bunun için ara öğünler de kilo kontrolü açısından son derece önem taşımaktadır. Fazla yemek yediğinizi düşündüğünüz anda daha fazla hareket etmek için kendinize küçük ve basit alternatifler yaratabilirsiniz. Ekmek ya da gazete almak için en yakınınızdaki markete değil de bir sonrakine yürüyebilir ya da asansör kullanmadan fazladan birkaç basamak merdiven inip çıkabilirsiniz. Günlük hayatın olanaklarını kilo kontrolünüz için kullanırsanız avantajlı çıkarsınız.

evde ek iş