info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kilo almamak için neler yapmalıyım

KİLO ALMAMANIN YOLLARI

Kilo almamanın türlü yolları vardır. Önemli olan kilo vermede doğru olan yolların uygulanmasıdır. Ne yazık ki birçok kişi kendi fiziksel özelliklerine bakmadan kilo vermenin yollarını aramaktadır. Kilo vermek bir disiplin işidir. Kilo almamak için neler yapmalıyım diye soran bir kişinin öncelikle bu sürece ait olan disiplini kendinde uygulaması gerekmektedir. Psikolojik olarak diyet yapmaya kendini hazırlayan bir kişi çoğu kilo verme yöntemini çok daha çabuk gerçekleştirmekte ve olumlu sonuçlar almaktadır. İdeal kilosuna kavuşmak isteyen herkes bir diyetisyene gitmek zorunda değildir ancak bu kiloya ulaşmasında eğer daha fazla yol kat edilmesi gerekiyorsa, işinde uzman bir diyetisyen son derece faydalı çözümler bulabilir.

Kilo almamak için öncelikle dolabınızdan size zarar verecek her türlü abur cubur tarzı yiyeceği çıkarmanız gerekmektedir. Kilo almamak için neler yapmalıyım sorusuna verilecek en güzel cevap doğru beslenme ve spor yapmak olmalıdır. Buna ek olarak uyku düzenine de dikkat etmek kilo vermenin 3 anahtarından biridir. Düzensiz uyku birçok kişiyi daha çok ve bilinçsiz yemek yemeye yöneltmektedir. Kilo almamanın en güzel yollarından biri de 3 ana ve 3 de ara öğün kuralını sağlıklı bir şekilde uygulamaktır. Ana öğünler protein ağırlıklı olmalıdır. Haftada iki kez balık, bir kez kırmızı et ve diğer kalan zamanlarda da tavuk ve hindi eti tüketilmelidir.

Kilo vermenin en güzel yollarından biri de bol su tüketimidir. Gün içinde sabah kalktığınız andan itibaren her saat başı bir bardak normal soğuklukta su tüketirseniz, gün boyu daha ferah hisseder ve bağırsak çalışma faaliyetlerini de düzene sokmuş olursunuz. Ara öğünlerde ise kuruyemiş, yulaf ağırlıklı besinlerle kendinizi ödüllendirmelisiniz. Kilo almamak için neler yapmalıyım sorusuna verilecek cevaplar aslında son derece basit ve uygulanması kolay adımlardır. Sağlıklı beslenmeye destek olarak gün aşırı yapacağınız tempolu yürüyüşler hem kas kütlenizi güçlendirir hem de yağ yakma kolay bir hale gelir. Vücudunuzu sarkmaya uğratmadan zayıflatmak ancak düzenli egzersizler sayesinde gerçekleşir. Egzersiz yapılmadığı zaman aşırı kilo verme sonucu vücut deforme olabilir.

evde ek iş