info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kilo verenler

DİYETE BAŞLAMAK

Fazla kilolarınızdan kurtulmak istediğiniz zamanlar da en büyük hatalar hızlı sonuç almak ve sabırsız davranmaktan kaynaklanmaktadır. Kilo verenler, verdikleri kilo toplamını aylara ve zamana yayarak verdiklerini söylemektedirler ve besin uzmanları, diyetisyenlerde her zaman sağlıklı ve kalıcı kilo vermenin bu şekilde olmasını belirtmektedir. Vücudumuz kış aylarında dışardaki soğuk hava etkisi ile vücut direncini korumak için daha fazla yemek yeme ihtiyacı duymaktadır. Bu nedenle kilo problemi olan birçok kişi kış aylarında daha çok kilo aldıklarını söylemektedir ve yaz aylarına doğru fazla kiloları için diyet programları yaparak hızlı kilo verme yolları aramaya başlamaktadır.

Uzman kontrolünde kilo verenler, diyet ile birlikte verilen kiloyu korumak adına uyguladıkları diyet dışında yapılan düzenli egzersiz ve sporla katkı sağladıklarını en uygunu ise, diyet başlangıcında tempolu yürüyüş ve her daim hareket olduğunu belirtmektedirler. Uygulayabileceğiniz diyetlerin sınırı bulunmamaktadır ancak en önemlisi kendiniz ile uyuşan bir programa başlamaktır. Diyetisyeniniz ile diyet listeniz üzerinde tartışabilir, ikame olarak listeye sokabileceğiniz ürünleri diyet başlangıcında belirtmesini isteyebilirsiniz. Bu durumda kısıtlı bir programda zorlanabilme ihtimalinizi ortadan kaldırmış olacaksınız. Diyete başladığınız dönemde ne kadar yemek yemeyi kontrol altına almış olsanız da, motivasyon sağlayacak bir dayanağınız olması yada bir hedefiniz olması daha sağlam adımlarla kilo vermenize yardımcı olacaktır. Bununla birlikte uyku düzeni sağlığınız hem de diyet sırasındaki enerji ihtiyacınız için olmazsa olmazlarınızdandır. Saatleri düzenli olan uyku güne dinç uyanmanızı sağlamaktadır.

Diyet süresince tüketilmesi gereken vücudun en büyük ihtiyacı sudur. Su en az bir buçuk litre kadar tüketilmelidir. Yakılan yağların dışarı atılmasında önemli bir rolü bulunmaktadır. Ne yazık ki su tüketimini gün içinde unutmak mümkündür. Kilo verenler buna izin vermeyerek su içmeyi alışkanlık haline getirmektedir. Su içmeyi alışkanlık haline getirmek kolay olmayabilir, bunun için kendinize hatırlatmalar yapabilir, telefonunuza alarm kurabilir, yanınızda su şişesi taşıyarak aklınıza geldiğinde üşenmeden suyunuzu içebilirsiniz. Su ile birlikte daha fazla sıvı dışarı atarak hem vücut şişkinliğinden kurtulur hem de sayılamayacak kadar çok faydasını vücudunuza sağlarsınız.

evde ek iş