info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kilo Verirken Diyetisyenin Önemi

Kilo verirken diyetisyenin önemi bir hayli fazladır. Diyet yapmak için kulaktan dolma bilgiler le zayıflamaya çalışmak doğu değildir. Birkaç kilo fazlanız varsa gece yemek yemeyerek, şekerli ve kalorisi yüksek besinlerden uzak durarak kilo verebilirsiniz. Fakat kilo probleminiz fazla ise diyetisyen desteği almanız şart.

Kilo Verirken Diyetisyenin Önemi

Vücudunuzdaki kas ve yağ oranını öğrenmeniz kan değerlerinizi bilmeniz kilo verirken bilinmesi gereken önemli şeylerdir. Bu faktörlere göre kilo vermeniz gerekli olduğundan en uygun diyet programını size hazırlayacak olan kişi diyetisyendir. Sadece kilo vermek için değil çeşitli hastalıklar  içinde diyetisyen desteği alarak sağlıklı ve dengeli beslenmemiz gerekmektedir.

Sağlıklı beslenme yöntemlerini öğrenmek

Daha sağlıklı ve programlı bir yaşam

Beslenme açısından daha bilinçli olmak

Vücudunuzda çeşitli değişikler yapmak ve bedeninize daha iyi bakmak için diyetisyenden yardım almalısınız. Kilo vermek ve diyet başlı başına zor bir iştir. Bu dönemlerde bize destek olacak birilerini ararız. Ruhsal yönden ne kadar rahat olursak o kadar kolay olur kilo vermek. Unutulmamalıdır ki diyetisyeniniz sizin en iyi diyet arkadaşınız ve yaşam koçunuz olacaktır. diyetisyen yardımı olmadan yapılan her diyetin ölümcül olma ihtimalini unutmayın. Arkadaşınıza iyi gelmiş ve kilo verdirmiş bir programın sizde de aynı sonucu vermesini beklemek tamamen yanlıştır. Her yıl iletişim araçlarında popülerlik kazanan bir diyet çıkmaktadır. Bunların neredeyse hepsi ticari bir amaç için ortaya çıkmış programlardır. Devamlı diyet yaparak bedeninizi yapboz tahtasına dönüştürmek sağlığınız açısından oldukça zararlıdır. Metabolizma hızınız, organlarınızın çalışması, kan değerleriniz, kas ve yağ durumunuz, yaşam şartlarınız herkesle aynı değildir. Bu sebeple kişiye özel olarak listeler hazırlanmaktadır. Sağlıklı ve kalıcı kilo vermek istiyorsanız diyetisyen yardımı almanız gerekmektedir.

diyetisyenler ne yapar sorusunun en güzel cevabı ‘ insanları uzun ve sağlıklı yaşatırlar ‘ olmalıdır. Diyetisyen sadece kilo verdiren bir uzman değildir. Sağlıklı ve dengeli beslenme ilmini anlatan ve uygulatan takdir edilesi bir bilgi ve birikime sahip kişilerdir. Böyle düşünerek ve diyetisyeninizin yaşam koçunuz olduğunuzu istediğiniz her an ona ulaşabildiğinizi bilerek kilo vermek sonucu kesinlikle başarılı olan bir program olacaktır.

Kilo verirken en önemli olan şeylerden biride kontrol edilmesidir. Kendi kendinize diyete başladığınızda bu süreçleri kontrol edecek kimse yoktur ve tartı ile baş başa kalırsınız buda çoğu kez ümitsizliğe kapılarak emeklerinizi hiçe saymakla sonuçlanır. Bunun için kilo verirken diyet arkadaşınızın diyetisyeniniz olduğunu bilmek sizi daha fazla rahatlatacak ve daha sağlıklı kilo vereceksiniz.

Bir diyetisyenden destek almadan kilo vermeye başlarsanız yanlış beslenme yüzünden kas ve su kaybına uğrarsınız. Atmanız gerekenden fazla yağ atmanız size kilo verdirmiş olabilir fakat bu sürede sağlığınız ciddi anlamda bozulmuş olacaktır.

evde ek iş