info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kilo Verme İpuçları Yardımıyla Zayıflayın

Kilo verme ipuçları yardımıyla zayıflayın kısa sürede kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Hızlı kilo verme demek şok zayıflama yöntemleri demek değilidir. Şok listelerden ve zayıflama hapları gibi tamamen tehlikeli ürünlerden uzak durarak sağlıklı bir şekilde kilo vermekte elbette mümkün. Bunun için diyetinize ek olarak uygulayacağınız bazı yöntemleri hayata geçirerek sizlerde kilo verebilirsiniz.

Kilo Verme İpuçları Yardımıyla Zayıflayın

Kilo verme ipuçları yardımı ile zayıflamak artık daha kolay. Aynaya baktığınızda gördüğünüz fazla kilolardan oldukça rahatsız oldunuz ve diyet yapmaya başladınız. Hiç bir şey bilemeden diyet yapmak doğru sonuçlara sizi götürmez bunun için öncelikle diyetisyen yardımı alarak bazı yöntemleri hayatınıza tamamen işleyerek hızlı bir şekilde kilo vermenin tadını sizlerde çıkarın. Bu uygulayacağınız doğal zayıflama yöntemleri ile kilo vermeyi zamana yayarak etkili ve kalıcı kilo vermiş olacaksınız. Kilo vermek için yapılması gerekli en büyük adım boş kalori içeren besinleri tamamen hayatınızdan çıkarmak olmalıdır. Kalori değeri yüksek besin değeri düşük besinler kilo vermenizdeki en büyük engel olduğunu unutmayın. Bağımlılık yaratan şeker boş kalori kaynaklarından en önemli olanları. Yeni nesil gençlerin bir çoğunda olan bu şekerli içecekler takıntısı genç yaşta kilo, cilt sorunları gibi estetik görüntüyü tamamen bozan bazı etkilere neden olmaktadır. Şekerli içecekler iştah kontrolsüzlüğüne neden olarak daha çok yememizi sağlamaktadır. Kilo vermek istiyorsanız,hazır paketlenmiş tüm gıdalar, asitli ve diyet içecekleri şeker ve şekerden imal edilmiş tüm kaynaklardan uzak durmanız gerekmektedir. Tatlı ve şeker ihtiyacınızı meyvelerden karşılamak sağlıklı beslenme ve kilo vermenin en doğal yollarından biridir.

Nişasta İçeren Besinler

Ekmek, patates, makarna ve pirinç gibi rafine edilmiş karbonhidrat değeri yüksek olan besinler oldukça zararlıdır bunların yerine doğal nişastalı besinler mercimek,kuru fasulye, kepekli ve çavdar ekmeği gibi kaliteli nişastaları tercih edin. doğal nişastalı besinler daha geç sindirildiği için kan şekerini daha yavaş yükseltir.

Protein Alın

Karbonhidrat yerine protein almak kilo vermenizi kolaylaştırır. Protein açısından zengin olan besinler sizi daha uzun süreli tok tutarlar ve enerji kaybını engellerler. Bu yüzden metabolizmanızı hızlandıracak olan protein diyet listelerinde büyük çoğunlukla olan gruptur.

Yağ Seçimi

Diyete başlar başlamaz yağı bırakmak muhtemelen size zor gelecektir. Bunun için yavaş yavaş bırakın ve sağlıklı yağları tercih edin. Yemeklerinize ilave edeceğiniz 1 çorba kaşığı sızma zeytinyağı bıraktığınız yağın yerini dolduracaktır. Gün içinde badem ve ceviz gibi ara öğünlerde günlük yağ ihtiyacınızı karşılamaya yetecektir.

Porsiyonlarınızı küçültün ve koyu renk tabaklar kullanın. Koyu renk tabaklar doygunluk hissini sağladığı için küçük ve koyu renkli tabaklar kilo vermemizi kolaylaştıracaktır. Market alışverişlerinize asla aç olarak gitmeyin.Süt ve süt ürünlerinin az yağlı veya yağsız olanlarını tercih edin. öğünleri asla atlamayın ve ara öğün yapmayı alışkanlık haline getirin.

evde ek iş