info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kilo verme nasıl olmalı

KİLO VERMENİN PÜF NOKTALARI

Kilo vermenin en önemli aşaması motivasyondur. En baştan kendini hem ruhen hem de fiziken motive etmeyi başaran bir kişi kilo verme nasıl olmalı sorusunu da cevaplamış olur. Doğru motivasyon olmazsa, o her Pazartesi başlanan diyet süreci de daha hafta sonu gelmeden son bulur. Kişinin kendisini aşama kaydederek kilo vereceğine hazırlaması gereklidir. 15 günlük periyodlar halinde çizelgelerle zayıflamak 3 aylık periyodlardan daha etkili olmaktadır. Kilo verdikçe moral de yerine gelir. İnsanın üzerine giyeceği kıyafetler daha güzel durur, yüz ovalleşir ve fazla yağlar egzersiz yardımı ile yakılmaya başlar. Bütün bunlar birleştiğinde daha sağlıklı kilo vermeye başladığınızı göreceksiniz.

Kilo verme nasıl olmalı

Kilo vermenin asıl önemli yanı, kalıcı kilo vermeyi başarmaktır. Bu yüzden hem beslenme programı iyi hazırlanmalı, mümkünse bir diyetisyen yardımı alınmalı hem de düzenli bir egzersiz programı ile destek alınarak kaslar da güçlendirilmelidir. Kilo verme nasıl olmalı diye merak edenler, beslenme ve kardiyonun birbirleri ile paralel olarak uygulanması gerektiğini bilmelidirler. Kısa vadeli kilo verme diyetleri yarardan çok zarar verebilir. Hızla kilo veren bir kişide kısa sürede çatlaklar meydana gelir ve bunların düzeltilmesi neredeyse, olanaksızdır. Kilo verme sürecinde mutlaka bol miktarda su tüketilmelidir. Susuz kalmayı beklemeden kendinize bir şişe ayarlayıp bu şişeyi gün içinde iki ya da üç kez bitirmeyi hedeflemelisiniz.

Kilo verirken çok fazla matematiksel işlemlere girmek zorunda değilsiniz. Mantık çok basittir. Kalori harcadığınız ve gün içindeki beslenme programına uyduğunuz sürece kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz. Kilo verme nasıl olmalı diye soranlar eğer çok fazla kiloya sahiplerse, öncelikle bir uzmana görünüp yağ ve kas ölçümü yaptırdıktan sonra kendileri için en uygun olan bir beslenme programını uygulamalıdırlar. Bol yürüyüş yapmak da kilo vermenin anahtarıdır. Yürüyüş yapmak hem kasları sıkılaştırır, karın bölgesindeki ve basendeki fazlalıkları eritir hem de endorfin hormonu salgılayarak daha mutlu ve keyifli olmanızı sağlar. Dans etmek de kilo vermenin en eğlenceli yollarından birisidir. Dans ederken dinleyeceğiniz hareketli bir müzik sizleri neşelendireceği gibi yağ yakmanızı da sağlar.

evde ek iş