info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kilo vermek için ne yapmalı

ZAYIFLAMAK İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız, bunun en kolay yolu doğru ve sağlıklı zayıflama yöntemleri ile olur. Herkesin vücut yapısı, metabolizma hızı, vücudundaki yağ oranı ve hareket sistemi farklıdır. Zayıflama diyetlerinde herkesin aldığı sonuç farklıdır. Bu yüzden herkesin kendisi için uygun olan en sağlıklı zayıflama yöntemi ile kilo vermesi gerekir. Kilo vermek için bir diyetisyenden yardım almak, sağlıklı zayıflamanın en kolay yoludur. Diyetisyeniniz kilo verme süreciniz boyunca sizin için en uygun olan kalori hesabını, egzersizleri ve diyet listesini hazırlar. En etkili şekilde kilo verirken, aynı zamanda sağlığınızı da tehlikeye atmamanız gerekir.

Kilo vermek için sizin vücut yapınıza en uygun olan diyet hazırlandıktan sonra size düşen diyetinize ayak uydurmaktır. Günlük ihtiyacınız olan kaloriyi almaya özen göstermeli ve günlük aldığınız kaloriden daha fazlasını yakmaya çalışmalısınız. Kilo vermeye karar vermekle birlikte günlük en az 2 litre su içmeye başlamanız gerekir. Su metabolizmanızın hızlanmasına yardım ederken, vücudunuzun yağdan arınmasına da yardımcı olur. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız öğün atlamamanız gerekir. Vücudunuzun zayıf düşmemesi için uzun süre aç kalmamanız gerekir. Ancak öğünlerinizde az yemeye özen göstermelisiniz. Uyumadan önce kesinlikle yemek yememeniz gerekir. Uyku ile yemek arasında en az 3 saat olması gerekir. Kilo vermek için sadece diyetinizi uygulamak yeterli olmaz, bu yüzden günlük egzersiz yapmanız gerekir. Tüm vücudunuzu çalıştıran hareketler yaparak vücudunuzun yağlarının yakılması hızlanır ve vücudunuz kolay bir şekilde forma girer. Öğün aralarında zayıflama çayları içmek bölgesel yağlarınızın erimesine ve metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur.

Fazla kilolarınızdan kurtulmaya başlamakla birlikte stresten de uzak durmaya çalışmanız gerekir. Kortizon hormonu stres altında iken düzensiz olarak salgılanır ve bu yağlanmaya neden olur. Sağlıklı kilo vermek için fazla şeker ve tuz tüketiminden kaçının. Çaylarınızı şekersiz içmeye özen gösterin. Vücudunuzun şeker ihtiyacını yediğiniz sebze ve meyvelerden karşılarsınız. Yemeklerinizi yavaş ve çok çiğneyerek yemeye özen gösterin. Kilo vereceğinize dair inancınız tam olsun ve kilo verme sürecinde motivasyonunuzu yüksek tutun.

evde ek iş