info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kilo vermek istiyorum

Diyet yapmak için karar verdiğinizde diyet uzmanlarımızın sizlere özel hazırlayacağı programlar ile güzel sonuçlar alabilirsiniz.  Kilo vermek istiyorum dediğiniz her sefer de yemek yemeye devam ediyorsanız, öncelikle kendinizi ruhsal açıdan diyet sürecine hazırlamalısınız. Uyguladığınız diyetten sıkılmadan sonuç almanız için sizlerin önerilerini değerlendirerek kişiye özel uygulamalar sağlanmaktadır. Yakın çevrenizden de bu konuda sizlere yardımcı olmalarını isteyebilir, onlardan aldığınız destek de diyet süresine adaptasyonunuzu kolaylaştıracaktır. Kendinize şart koyduğunuz anda diyet başlangıcı kolay olacak ancak kendinizi zorladığınız için beyniniz bu duruma ayak uyduramayacaktır. Böylece diyetin ilerleyen günlerinde zorlanacak, yarıda bırakarak devam etmek için isteksiz hale gelebilirsiniz.

DİYETTE ADAPTASYON SÜRECİ

Kilo alma sürecinizi etkileyen birçok etken olabilir. Kendinizi en iyi sizler tanıyabilirsiniz ancak her zaman bu şekilde olmuyor. Kilo aldığınızı anladıktan sonra bu durumun farkına varabilirsiniz. Bunu kilo vermek istiyorum diyen ancak nasıl kilo aldığımı bilmiyorum diyen kişilerin davranışlarından sizlerde fark edebilirsiniz. Tatlı yemiyor olabilirsiniz. Ancak aldığınız farklı gıdalar bu durumu tetikliyor olabilir. Sadece tatlı ya da sadece hamur işi yendiği için kilo alınmayabilir karışık bir beslenme kilo almanızı etkileyen durumlardan biridir. Her bünye farklı çalışmaktadır, metabolizma hızları herkes de aynı değerleri göstermediği için aynı şekilde çalışmamaktadır.

Bir kişi çok fazla yemek yememe rağmen kilo alamıyorum diye şikayet ederken, diğer taraf ise kilo vermek istiyorum fakat ne yesem hatta su içsem kilo alıyorum şeklinde bilgiler aktarabilmektedir. Bu durumda her diyet her kişide farklı sonuçlar doğuracaktır. Herkesin aynı yöntemle aynı sonuçları alması mümkün değildir. Uzman kontrolünde başlayabileceğiniz bir diyet sağlıklı bir yaşam için ilk adımınız olacaktır. Hayatınızın kalan zamanlarını sağlıklı, fit bir vücut ile geçirmek istiyorsanız eğer danışmanlarımızdan detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Zamanla yeme alışkanlarınızın değişmesi ve yaşam tarzı olması kilo kontrolü için çok önemlidir. Bu nedenle verdiğiniz kiloları zamana yayarak vermek her zaman en sağlıklı yöntemdir. Zaman içinde diyetiniz uygulamaya çalıştığınız bir sistem değil yaşam şekliniz olmalı ve ulaşmak istediğiniz kiloya geldiğiniz de her şey doğal bir süreç şeklinde devam etmelidir.

evde ek iş