info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kilo vermek mi istiyorsunuz?

KİLO VERMEK İSTEYENLERE TÜYOLAR

Kilo vermek isteyenler öncelikle ideal kilo hesaplaması yapmalıdırlar. İdeal kilo tablosu internet sitesinde mevcuttur ve kolayca yapılabilir. Kilo vermek mi istiyorsunuz o zaman hemen ideal kilonuzu hesaplayın ve kilo verme sürecine bilinçli bir şekilde başlayın. Herkes onlarca kilo vermek zorunda değildir. Kimi 15 kilo verme ihtiyacındadır, kimi 10 kimi de 5! Eğer ideal kilonuz şu andaki kilonuzdan 5 ya da 10 kilo daha az ise, bilinçli bir diyet programı ve sporla istediğiniz kilo seviyesine bir süre sonra kendiniz de inebilirsiniz. İdeal kilonuza gelmenize 10 ve 15 kilodan fazlanız varsa, o zaman uzman bir diyetisyene görünmenizde fayda olacaktır.

Kendi başınıza veremeyeceğiniz kilolarınızı diyetisyen sayesinde verebilir, hem sağlıklı hem de ideal kilo seviyenize inebilirsiniz. İşinde uzman bir diyetisyen, sizlere yapacağınız diyet hakkında tüyolar verebilir, sizleri cesaretlendirebilir ve bu süreci sağlıklı bir şekilde atlatmanıza yardımcı olur. Buna ek olarak bir egzersiz programı ile de son derece hızlı ve kalıcı bir inceliğe kavuşursunuz. Motive olmak ve zihinde bitirmek önemlidir. Kilo vermek mi istiyorsunuz o halde ‘’Ben bu kiloları vereceğim’’ diye kendinizi şartlandırmanız gerekir. Kilo verimi ile birlikte başlayacak incelme sürecinde hem psikolojik hem de fiziksel bir savaşa hazır olmalısınız. Öncelikle neden kilo veremediğinizi araştırıp bu konuya karşı bir kalkan oluşturmalısınız.

Diyetisyeninizin sizlere verdiği listeyi en ince ayrıntısına kadar incelemeli, diyet içeriğindeki besin maddelerine karşı herhangi bir hassasiyetiniz varsa liste üzerinden yine geçerek, o besinlere alternatif olabilecek diğer gıdaları ekleyebilirsiniz. Kilo vermek mi istiyorsunuz o zaman ana öğünlerle birlikte ara öğünlere de önem vermelisiniz. Sizi gün boyu açlıktan ve devamlı yemek yeme isteğinden kurtaracak asıl formül ara öğünlerde atıştıracağınız yiyeceklerde gizlidir. Bol su içmek de kilo vermenin önemli noktalarından biridir. Kilo vermek için zayıflatıcı haplardan uzak durmanız tavsiye edilmektedir. Bunun yerine protein ağırlıklı besinler, küçük porsiyonlar halinde tüketilmeli ve zararlı karbonhidrat yerine yararlı karbonhidrat içeren besinler tercih edilmelidir. Lokmaları iyice çiğneyerek yutmak da son derece sağlıklıdır.

 

evde ek iş