info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kilo vermek o kadar zor değil

Aslında kilo vermek o kadar zor değil, önemli olan kendinizi kilo verme yolunda hazır hissedip hissetmediğinizdir. Zihinsel hazırlık süreciniz tamamlandığında geriye kalan sadece uygulanması gereken bir diyet programı olacaktır. Diyet yapmak bazı insanlar için kolay ve yapılabilir gibi düşünülüyor olsa da bazı insanlar için neredeyse korkulu bir rüyadır. İnsanların kendilerini kısıtlamaları her konuda zordur. Biz beynimize yapma diye gönderdiğimiz komutta, beynimiz öncelikle yap eylemini algılar, bu nedenle kendimiz ve yapmak istediğimiz şeylerle ilgili olumlu bir dil kullanmalı ve doğru komutlar verilmelidir. Örneğin; fazla kilolarımdan yiyerek zayıflıyorum gibi. İlk adım olarak herkesin bildiğini sandığı doğruların aslında yanlış olduğunu görmekle başlamanız gerekir. Çünkü bakıldığında her kişinin kilo, boy ve de beden dengesine göre verilecek diyet düzeneği farklı olacaktır. Gerek internetten gerekse çevrenizdeki kişilerden kulak dolgunluğuyla edinilen bilgilerle uyguladığınız diyetler; hem beden hem de ruh sağlığınızı oldukça etkilemektedir. Öyle ki, yapmış olduğunuz yanlış diyetlerin ve bilinçsizce alınan ilaçların sonucunda kilo vermeyi beklerken, aksine kilo alabilme olasılığıyla da karşı karşıya kalabilirsiniz ki bu da beklentilerinizi karşılayamayacak, karamsarlığa itecek, etkileri çok ciddi bir duruma dönüşecektir.

181HAYDİ DİYETE

Bedeninizi iyi tanıyarak bu yolculuğa başlamalısınız. Özellikle tiroit testlerinde ortaya net bir şekilde çıkacak olan metabolizma haritanıza göre, uygulanacak diyet programı size sağlıklı bir yön çizecektir. Unutulmaması gereken bir konuda, yaşın ilerlemesine dayalı metabolizma yavaşlığıdır. O yüzden duyduğunuz her diyet size göre olmayacaktır, uzman kişilerin önerilerine mutlaka uymak gerekmektedir. Kilo vermek o kadar zor değil, spor yaparak, vücudunuzun formuna kavuşmasına destek verebilirsiniz. Açık hava yürüyüşleri, yüzme, bisiklet sürmeyi tercih edebilirsiniz. Gün içerisinde sıvı alımınızı ihmal etmemelisiniz. Uzmanlar kontrolünde süreci devam ettirmek, size sağlıklı bir vücuda sahip olmayı getirecektir.

Bilinçsizce uygulanan diyetlerin tekrar hatırlatmak gerekirse, hayati organlarımız olan karaciğer ve böbreklerimize oldukça zarar verdiği unutulmamalıdır. Adım adım ve sabırla ilerleyeceğiniz sağlıklı bir diyet programıyla, neticesi kalıcı olacak formunuza kavuşmanız size mutluluk getirecektir. İzlenilen bu yolla, kilo vermek o kadar zor değil, zor olmadığına inanmalısınız.

evde ek iş