info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kilo Vermek

-Kilo vermek, kilo problemi yaşamanız, öncelikle durup neden kilo aldım diye sormalısınız kendinize..
-Kilo alma sebepleri ile ilgili çok fazla sebep sunabilir, evet! işte bende bu yüzden kilo aldım diyebilirsiniz.. kilo alma sebebi her ne olursa olsun, öncelikle vücudunuzun sizden kopuk hareket etmediğini, ne olursa olsun yine kontrolün sizin zihninizde olduğunu bilmelisiniz..
-Ama kontrol edemiyorum diyorsanız.. bırakın kontrol etmeyiz zaten, kontrol etmeye çalışmak yani yememeliyim der gibi bir direniş dahada büyük çatışkılara sebep olacaktır, öncelikle sakin olup kontrol etmek yerine saplıklı beslenme ile ilgili ne biliyorsanız onları yapmaya çalışın..
– Sağlıklı beslenme yani vücudunuzun temel ihtiyaçlarını öğrenmeye çalışıp, onları hayata geçirmeye gayret edip, gerekli ilgi ve emeği, bir bebeği besler gibi vermelisiniz..
– Kabaca bir örnek verecek olursak, oturup hiç yapamayacağınız bir beslenme programı hazırlamak veya uzmanınıza, diyetisyeninize bunu hazırlatıp yapamamaktansa, sağlıklı beslenmenin ana kurallarını bir kağıda madde madde aşağıdaki gibi yazın..
– su içmek
– ana yemeklerin içinde yoğurt ve salata (yağsız) bulundurmak yani
– günde en az iki meyve yemek (gündüz)
– şeker orucuna başlamak (yapay şekerler, şekerlemeler, tatlılar, abur cubur)
– tuzu azaltmak
– ev yemekleri tüketmek gibi..
Bunlar gibi madde madde yazıp, her gün veya hafta bir tanesini hayata geçirerek sağlıklı beslenebilir ve kilo verebilirsiniz..
Öyle doğru bilinen yanlışlar varki, bizlere bunu yaparsanız elbette kilo veremezsiniz dedirtiyor.. Enerjimiz yettiği ölçüde konu ile ilgili sizlere bilgi aktarmaya çalışacağız. sağlıcakla kalın..

Etiketler:
evde ek iş