info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kilo vermenin sırları

Kilo vermek, kilo sorunu olan hemen herkesin istediği bir durumdur. Kimileri 5 ya da 10 kiloya kadar kendi uyguladıkları diyet ve spor yöntemleri ile hızlıca kilo vermeyi başarabilir. Bazı kişiler ise, daha fazla kilo vermek isterler. Obezite sorunu olanlar ise, mutlaka bir doktor kontrolü altında kilo verme sürecine girmelidirler. Kilo vermek ister misiniz o halde siz de hemen bir diyetisyen yardımı ile kilo vermeye başlayın.  Diyetisyen sizlerin metabolizmasını ölçer ve sağlık durumunuza göre son derece uygun bir beslenme programı hazırlar. Bu programa uymak ya da uymamak elbette sizin kilo verme kararlılığınızla ilgili bir durumdur. Belli bir maliyete sebep olacak bu tür uygulamalar sizleri belki de daha çok kamçılayabilir.

KİLO VERMEK İSTEYENLER

Kilo vermeye çalışan çoğu insan hafta başında bir diyet programına başlar ve bu diyet programı da çoğu zaman sağdan soldan duyulan yöntemlerin bir karışımı olmaktadır. Oysaki durum sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Kilo vermek ister misiniz o zaman sakın kulaktan dolma yöntemlerle kilo vermeye kalkışmayın. Özellikle tek gıda türüne yönelik diyet listeleri son derece tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Sadece sıvı diyeti ya da sadece katı diyeti diye bir şey söz konusu değildir. Bütün besin maddelerinden kararınca almak ve her besinden faydalanmak gereklidir. Protein, kalsiyum, vitamin ve mineral yönünden zengin içerikli besinler tüketilmelidir.

Kilo verme aşamasında besinleri pişirme yöntemleri de oldukça etkilidir. Haftada 2 gün balık yemek çok faydalıdır ancak bu kızartma balık tüketmeniz gerek, anlamına gelmez. Fırında ya da yağsız tavada yapacağınız balığın, besin değerleri de korunmuş olacaktır. Kilo vermek ister misiniz sorusuna verilecek en güzel yanıt evet kilo vermek isterim ancak bunu nasıl sağlıklı bir şekilde gerçekleştiririm olacaktır. Bunun için diyetisyenlerin rolü önemlidir. Beslenme programı hakkında merak ettiğiniz her konuyu bir diyetisyene sorabilir ve çok yararlı cevaplar alabilirsiniz. Kilo vermek ancak bilinçli bir şekilde yapıldığında yararlı olur. Buna ek olarak vermiş olduğunuz onca kiloyu hızla geri almamak için koruma yöntemleri de yine diyetisyene danışarak gerçekleşir.

evde ek iş