info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kilo Vermeyi Kolaylaştıran Yöntemler

Kilo vermeyi kolaylaştıran yöntemler ile kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yöntemler oldukça basit ve uygulanabilir. Öncelikle diyete başlamadan önce bir diyetisyene giderek diyetisyenin sizden istediği tetkikleri yaptırarak size özel hazırlanmış bir liste ile  kilo vermek daha sağlıklıdır.

Kilo Vermeyi Kolaylaştıran Yöntemler

Kilo vermeyi kolaylaştıran yöntemler de en etkili olan düşünce yapısıdır.Büyük değişimler ile uygulanacak programlara bağlı kalınamaz. Hayatınızda bir anda sizin için önemli olan şeylerden uzaklaşmak programda başarısızlık yaratabilir. Bu sebepten ötürü önce kilo vermeyi beyninize kabul ettirmeniz gerekmektedir.  Siz değil beyniniz kilo vermenizi söylemelidir. Değiştirmek istediğiniz bir kaç şeyi belirleyin ve bir tanesini değiştiremeye başlayın ve ona odaklanın örneğin fast food, şeker, karbonhidrat bunlardan birini seçerek ilk başta seçtiğiniz şeyi değiştirin. Seçtiğiniz şeye sadık olup bir kaç hafta geçirdikten sonra diğerine geçin böylelikle beyniniz bu konuda aceleci değil kararlı ve istikrarlı olduğunuzu görerek iştah merkezi hormonlarını kontrol altına alacaktır.

Yavaşla!

Öğle yemeğine oturdun kısıtlı zamanın var evet ama hızlı yemek yağ depolamanız dan başka bir şeye yaramayacaktır. Tabağınızdaki yemekleri 5 dk da mideye indirmek bir anda doyum sağlayarak kısa sürede acıkmanıza neden olacaktır. her öğün için en az 20 dk ayırmanız ve besinleri çok çiğneyerek tüketmeniz gerekmektedir. Yavaş, çok çiğneyerek yemek yemenin tadını çıkarın.

Ruh Halini Her gün Not Al!

Diyet programlarında günlük tutmak çok etkili bir yöntemdir. Fakat yapılan araştırmalar yediklerinizin yanında tüketilen besinlerin gün içerisinde ne hissettirdiğini not almakta kilo verme sürecinde oldukça önemlidir. Hızlı kilo vermenin en etkili yollarından biridir hatta. Bu alışkanlık kararlılık süresini artırır. Verilen kararların ne kadar doğru olduğunu görerek istikrar artar.

Yaşam Tarzını Hatırla

Diyet programlarını yaşam tarzına göre belirlemek daha etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Çalışmayan biri iseniz ev hayatınıza çalışan biri iseniz iş yaşamınıza göre diyet saatleri ve işleyişlerini ayarlamak listeye sadık kalınma noktasında oldukça etkilidir.

Kilo Vermek Bir Ödül

Diyet yapmayı bir cezalandırma değilde kendinize yapacağınız büyük bir ödül olarak düşünün. Zayıf insanlar gibi düşünmek sizi heye canlandırmalıdır. Zayıf kişiler genellikle beslenme konusunda ve dikkat edilecekler noktasında kendiliğinden doğal olarak programlanmışlardır. Ne yerlerse yesinler kilo almazlar. Sağlıklı bir diyet ile zayıflayarak ve bu kiloları korumak için biraz caba harcayarak kendinizi ödüllendirmiş ve etrafınızdaki insanların hayranlığını kazanmış olursunuz.

Aç Gözlü Olmayın!

Aç gözlü insanlar üstelik bu aç gözlülük hangi konuda olursa olsun kimseler tarafından sevilmez ve genellikle tek ve yalnız olan kişilerdir. her önüne geleni yiyerek insanların sizden nefret etmesini sağlamayın. Kendini kontrol edebilen, sakin ve az yemek yiyerek karnınızı doyurmak size yakışan beslenme şeklidir.

Sebze Ve Meyveler İle Arkadaş Olun

Sağlıklı beslenmede bir piramit vardır herkesin bildiği tüm besin ögelerini içeren bu piramitte size en iyi arkadaş olan sebze ve meyvelerdir. Vitamin ve mineral yönünden zengin bu grup ara öğünlerde en sağlıklı alternatifler arasındadır. Açlık ve tatlı krizleri ile baş etmenin en sağlıklı yoludur çiğ sebze ve meyveler. Kilo vermeyi kolaylaştıran bu yöntemler ile hızlı kilo vermek oldukça mümkündür.

evde ek iş