info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kilo Vermeyi Zorlaştıran 12 Gizli Neden

Kilo Vermeyi Zorlaştıran 12 Gizli Neden

Yediklerinize dikkat etmenize rağmen kilo veremiyorsanız bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Bu alışkanlıkları fark etmek kilo vermenizi aktifleştirecektir.

 1. Fazla çay ve kahve içmek: Aşırı çay ve kahve tüketimi kilo vermenize engel olacaktır. Günde en fazla 2 fincan çay ve kahve tüketmelisiniz. Aksi takdirde kilo veremezsiniz.
 2. Elma sirkesi ile zayıflamak: Yağ yakıcı ve zayıflatıcı etkisi olan sirke, çok tüketildiği zaman yemek borusunu tahriş eder. Reflüye neden olur ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Ayrıca mide asidini yükselttiğinden acıkmaya sebep olur.
 3. Meyveyi ölçüsüz yemek: Meyvelerin içerisinde früktoz adında şeker bulunmaktadır. Fazla tüketilmesi sonucunda göbekte yağlar oluşturmaktadır. Günde en fazla 2 meyve tüketmek gerekiyor.
 4. Su içerek zayıflamak: Sağlıklı beslenmenin temeli su içmekten geçmektedir. Lakin fazla tüketildiği takdirde kilo vermeyi engeller. Her gün, her 7 kilo başına bir bardak su tüketilmelidir.
 5. Maydanoz suyuyla zayıflamak: Maydanoz iyi bir idrar söktürücüdür ve ayrıca C vitamini kaynağı olarak bilinir. Maydanoz suyu yağ yakmanıza yardımcı olmaz. Maydanoz taze olarak tüketildiğinde faydaları görülür.
 6. Ekmeği kesip zayıflamak: Esmer ekmekleri hayatınızdan çıkarıp zayıflamaya çalışıyorsanız, kaybettiğiniz kilonun yağdan değil sudan gittiğini bilmeniz gerekir. Çünkü esmer ekmekler içerisindeki OH bileşiği sayesinde su tutucudur. Tahıl tüketimini keserek verilen kilolarının daha sonradan rahatça alınmasının sebebi yağın yakılmamasıdır.
 7. Yemek yemeyerek zayıflamak: Diyet yapanlar, çoğu öğünlerini atlayarak kilo vereceklerini sanırlar. Ancak bu alışkanlık metabolizma hızını düşürür ve kilo vermeyi yavaşlatır.
 8. Akşam 7’den sonra yememek: Akşam yediden sonra bir şey yememek tatlı krizlerine ve açlığa sebep olur. Bu da sizi mutsuz eder. Elbette akşam yemeğini mümkün olduğunca erken yemek yararlıdır. Ancak uyumadan 3 saat önce son öğünü yapmak faydalıdır.
 9. Limon suyu içerek yağ yakmak: Herhangi bir yiyecek veya içeceğin tüketilmesi size yararlı olmayacaktır.
 10. Soda içerek zayıflamak: Soda sindirime yardımcı olur ve yenilenlerin çabuk hazmına yol açar. Lakin yağ yakımına herhangi bir desteği yoktur.
 11. Az yiyerek zayıflamak: Metabolizma yeteri kadar beslenilmediği takdirde, uzun süre açlık sonrasında alınan besinler yağ olarak depolanma yapar.
 12. Kızarmış ekmek ile zayıflamak: Ekmek kızartılarak tüketildiğinde mevcut suyun bir miktarı uçarak sertleşme gösterir. Bu nedenle bu şekilde zayıflamak mümkün değildir.
evde ek iş