info@formbeslenme.com | 0(212) 324 66 00

Kişiye özel zayıflama

KİŞİSEL DİYET

Dış görünümüz rahatsızlık veriyor ve günlük yaşantınızda fazla kilolarınız sizi olumsuz etkiliyorsa, diyete başlama kararı alabilirsiniz. Bugüne kadar birçok diyet programına başlayarak yarıda bırakmış olabilirsiniz. Bunun en büyük nedeni diyet programlarının sizlere uygun bir düzende hazırlanmamış olmasından kaynaklanmaktadır. Sizin için en doğru plan bir uzmanla görüşme ayarlayarak, yaşam tarzınızı konuşup, günlük hareket alanınızı, hareket edebileceğiniz zamanı, yemek yeme alışkanlıklarınızı, yemek yiyebildiğiniz gün içindeki zaman dilimlerini, uyku periyodunuzu belirtmeniz ve buna bağlı size kişiye özel zayıflama programının oluşturulmasıdır.

Yaşamınızın belki yarısından fazlasını diyet yaparak geçirmiş olabilirsiniz ve yanlış uygulamalar, bünyenize uygun olmayan diyet programları nedeniyle kilo vermiş olabilir ya da ters bir etkiye maruz kalarak kilo alma olasılığını tetiklemiş olabilirsiniz. Bu tarz durumlarla karşı karşıya gelen birçok kişide olumsuz düşünceler yüzeye çıkar ve uygulayacakları programdan alacakları sonucun çok daha altında bir kilo verme potansiyeliyle diyete başlarlar. Kendinizi diyet için hazır hissetmeniz önemliyken, kişiye özel zayıflama da diyetin de sizin için hazır olması önemlidir.

Diyet listenizin içeriğinde asla yeme alışkanlığınızın olmadığı gıdaları bulundurmamalısınız. Sevdiğiniz ve yemek de sorun yaşamadığınız gıdaları tercih etmek diyetinizin zorluk seviyesini azaltmakta size yardımcı olacaktır. Tabi ki her gıda serbest durumda olmayacaktır. Ancak uzmanların onayını verdikleri ya da istenilenin yerine kullanmanızda sorun olmayacak gıdaları tercih edebileceğiniz bir seçenek vardır. Bu nedenle kişiye özel zayıflama, genel anlamda sağlıklı zayıflama yöntemlerini barındırırken aynı zaman da özel bir çalışma gerektirmektedir. Kişinin diyet süresince yapacağı egzersiz planı da dahil her şey sizin talepleriniz ve mevcudiyetiniz ile alakalıdır. Örneğin; zaman ayıramayacağınız bir spor için sizi zorlamadan yapabilme imkanı için seçenek sunmak diyet yapan kişiye daha yakın gelmektedir. Mesela gün içinde spor merkezine ya da yürüyüşe çıkma imkanınız yoksa bunun yerine size adım hedefi verilebilir.  Sizin için bu günde 5000 adım atmanız gerekli demek olabilir ama başka biri için 2500 adım olabilir. Bu durumda ayrıca bir zaman yaratamadığınız egzersizinizi gün içinde adımlarınızı sayarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için adımsayar ya da akıllı telefonlardan faydalanabilmeniz mümkündür.

evde ek iş